• Новак
CAT6 ИДЦ 4 Пар/8 Начин Делница Кутија 8P8C -Inline Кабел Спојка - Терминал Socket

CAT6 ИДЦ 4 Пар/8 Начин Делница Кутија 8P8C -Inline Кабел Спојка - Терминал Socket

DEN 359.52

Достапност
Достапно за нарачка

8 Начин CAT6 Делница Кутија.Спојка Штекер Терминал.Одлична стандард на изработка.ИДЦ 4 Пар/8 Начин CAT6 Делница Кутија - Inline КОЛИЧИНА 1 Преглед - Најчесто се користи за спојување, 4 пар мрежен кабел заедно да го продолжи должината на кабелот.Кутијата може да се монтира во место и поклопецот инсталиран да се скрие внатрешни терминали.На ИДЦ алатка е потребно за вметнување на проводници безбедно во терминали. 26 x 63 x 25мм (Hx Wx D) се Снабдува со 2 кабел врски да се одржи на кабелот во позиција Жици етикета прикажани на капакот Одлична стандард на производство Погоден за до 1 GBps Користи за - Најчесто се користи во PC вмрежување апликации, како што е поврзување на Компјутери заедно, или до модем, рутер или да се префрлиш.Овие делница кутии може да се користи со заробени или цврсто јадро каблирање.Инсталации - сливните кутии може да се жичен во директно или преку крстот над формат со користење на жици дијаграми на капакот; за минлив исхемичен напад/EIA-568-А или минлив исхемичен напад/EIA-568-Б 'Крст над' кабли обично се користи за поврзување на 2 компјутери директно еден на друг, без употреба на точка или рутер.Тие се користат за минлив исхемичен напад/EIA-568-НА жици од една страна, и за минлив исхемичен напад/EIA-568-B на други. 'Директно преку' кабли може да се користи за поврзување на КОМПЈУТЕР или конзола за игри на Центар/Рутер, или, во врска со AV extender уреди, аудио и видео дистрибуција низ дома или комерцијални проект.За да креирате 'Директно преку' кабел, тоа треба да биде жичен со користење на истите жици варијанта на двата краја.Или e568-А да 568-Болест или e568-Б до 568-Bf.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

Помине Уметност Рака Перница за лак СТП Кожа Помине Рака Остатокот Нокти Рака Перница Помине Остатокот Перница

Висок квалитет на перница површина, персоналните лак може да биде блиску до рака, добра товарот, може да

DEN 810.96