• Новак
На 1460 е оригиналниот Dr. Martens Говорница. Направени со веднаш препознатлив карактеристики: 8 очи, класичен Dr. Martens кожа, жлеб страни, пета-јамка, жолта крои и удобно, возд

На 1460 е оригиналниот Dr. Martens Говорница. Направени со веднаш препознатлив карактеристики: 8 очи, класичен

DEN 2880.00

Достапност
Достапно за нарачка

Да се направи полесно одење во текот на процесот на лекување, тој дизајнирани чевли со воздушно-cushioned единствена. Griggs Група, се наоѓа во селото Wollaston во Англија, одлучи да оди заедно со идејата од создавањето на првиот работа подигање со револуционерниот единствена. Martens Прашувам Balsam да се заштити кожа и да ја задржите вашите чизми чиста, мека и еластична.На почетокот на април 1960 година, првиот цреша црвениот осум-отворот работа говорница беше продуциран и име 1460.Тој го покажа својот прототип на неговиот инженер/пронаоѓач пријател, д-Р Херберт Funck, и заедно тие одлучија да се развие и производство на чевли.Изградена минатата, оваа унисекс говорница е фалсификувани користејќи еден од најдобрите методи на градба : користење на Goodyear кант и топлина-запечатување тоа да единствена. Од 1490 е класичен Dr.Од 1490 е направен со многу издржливи кожа и седи на Air Wair единствена, која е масло и масти отпорни со добра триење и се лизга отпор.Не само што не го чевли се реши на лекар веднаш проблем, но, тоа, исто така, почна да се продава добро во Germany.Во прво време, многу производители не го отфрлил концептот на воздух cushioned единствена како краткотрајна трик.Martens се работи на легендите.Гумен ѓон.Кожени горни.By 1959 година две одлучи дека тие се потребни компанија за производство и дистрибуција на чевли, тогаш се нарекува д-Р Maertens, во други делови на светот. Да го продаде името на брендот подобро во Англија, името беше anglicized да Dr.Опсег е брендирани Air Wair и останатото е историја.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

Помине Уметност Рака Перница за лак СТП Кожа Помине Рака Остатокот Нокти Рака Перница Помине Остатокот Перница

Висок квалитет на перница површина, персоналните лак може да биде блиску до рака, добра товарот, може да

DEN 810.96