• Новак
Qualco Базен Грижа Winterizing Хемиско Полнење за Базени До 10.000 Литри

Qualco Базен Грижа Winterizing Хемиско Полнење за Базени До 10.000 Литри

DEN 1120.80

Достапност
Достапно за нарачка

Winterizing комплет за мали базени до 10.000 литри.Подготвува вода за постудено температури во текот на зимските месеци.Комплет вклучува : 1.65 фунти на Зимата Floater, 1 четвртиот на Течни Winterizer, 1 фунта на Shox Не-Хлор Oxy Шок Третман, и 1 четвртиот на Зимата Дамка Надвор.Winterizing хемикалии помогне во одржување на вода, спречување на дамки, и отстранување на нечистотии.Безбедно да се користи во било базен, вклучувајќи винил, fiberglass, и gunite базени.Кога температурата паѓа и остава почнете да паѓа, тоа е време да почнам да размислувам за почеток на зимата.Се подготват вашиот базен за ладно temps и зимските месеци со Базен Грижа QLC-57610 Базен Winterizing Комплет за Базени До 10.000 Литри.Овој комплет е идеален за употреба со базени до 10.000 литри и е составен од формули кои работат во комбинација со едни со други.Комплет вклучува 1 1.65 фунти Зима Floater, 1 четвртиот на Течни Winterizer, 1-фунти на Shox Не-Хлор Oxy Шок Третман, и 1-четвртиот на Зимата Дамка Надвор.Се подготват вашиот базен за зимски и искористување на придобивките од чиста вода за пиење во пролетта со овој комплет од Базен Грижа.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат