• Новак
На 1460 е оригиналниот Dr. Martens Говорница. Направени со веднаш препознатлив карактеристики: 8 очи, класичен Dr. Martens кожа, жлеб страни, пета-јамка, жолта крои и удобно, возд

На 1460 е оригиналниот Dr. Martens Говорница. Направени со веднаш препознатлив карактеристики: 8 очи, класичен

DEN 3119.76

Достапност
Достапно за нарачка

Martens панк силуета со повисока laces и повеќе став.Гумен ѓон. Да го продаде името на брендот подобро во Англија, името беше anglicized да Dr.На почетокот на април 1960 година, првиот цреша црвениот осум-отворот работа говорница беше продуциран и име 1460.Користете Dr. Griggs Група, се наоѓа во селото Wollaston во Англија, одлучи да оди заедно со идејата од создавањето на првиот работа подигање со револуционерниот единствена.Во прво време, многу производители не го отфрлил концептот на воздух cushioned единствена како краткотрајна трик.Да се направи полесно одење во текот на процесот на лекување, тој дизајнирани чевли со воздушно-cushioned единствена. Martens Прашувам Balsam да се заштити кожа и да ја задржите вашите чизми чиста, мека и еластична.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат