• Новак
На 1460 е оригиналниот Dr. Martens Говорница. Направени со веднаш препознатлив карактеристики: 8 очи, класичен Dr. Martens кожа, жлеб страни, пета-јамка, жолта крои и удобно, возд

На 1460 е оригиналниот Dr. Martens Говорница. Направени со веднаш препознатлив карактеристики: 8 очи, класичен

DEN 2711.76

Достапност
Достапно за нарачка

Одберете Големина за да ги видите политика на враќање за објектот.Со користење на стари гуми, тој изградени ѓон кој имаше заробен воздух во затворена прегради.Опсег е брендирани Air Wair и останатото е историја.На почетокот на април 1960 година, првиот цреша црвениот осум-отворот работа говорница беше продуциран и име 1460.Сето тоа започна во близина на Минхен, Германија во 1945 година кога д-Р Клаус Maertens повредени нога во скијање несреќа во Баварскиот Алпите.Не само што не го чевли се реши на лекар веднаш проблем, но, тоа, исто така, почна да се продава добро во Germany.Гумен ѓон.R11857001, R11857600. Griggs Група, се наоѓа во селото Wollaston во Англија, одлучи да оди заедно со идејата од создавањето на првиот работа подигање со револуционерниот единствена.Изградена минатата, оваа унисекс говорница е фалсификувани користејќи еден од најдобрите методи на градба : користење на Goodyear кант и топлина-запечатување тоа да единствена.Тој го покажа својот прототип на неговиот инженер/пронаоѓач пријател, д-Р Херберт Funck, и заедно тие одлучија да се развие и производство на чевли.Од 1490 е направен со многу издржливи кожа и седи на Air Wair единствена, која е масло и масти отпорни со добра триење и се лизга отпор. Од 1490 е класичен Dr.Се одликува со сите карактеристични Doc детали : линискиот страни, жолта крои и пета-јамка.Користете Dr. Martens Прашувам Balsam да се заштити кожа и да ја задржите вашите чизми чиста, мека и еластична.Во прво време, многу производители не го отфрлил концептот на воздух cushioned единствена како краткотрајна трик.Кожени горни. Да го продаде името на брендот подобро во Англија, името беше anglicized да Dr.By 1959 година две одлучи дека тие се потребни компанија за производство и дистрибуција на чевли, тогаш се нарекува д-Р Maertens, во други делови на светот.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

KDO Работам Грејач База за Пилешко Бојлер - 10 Дијаметар Алуминиумска Плоча Соработка Загрева База Живина Работам

Нови Производи : живина работам загрева база има површински дијаметар од 10", дебелина од 0.8".Неговата пов

DEN 575.76