• Новак
Samsung Галакси S7 Активни G891A 32GB Отклучен GSM да се Загрози,Прашина и Отпорен на Вода паметен Телефон w/ 12MP Камера - Титаниум Сива

Samsung Галакси S7 Активни G891A 32GB Отклучен GSM да се Загрози,Прашина и Отпорен на Вода паметен Телефон

DEN 4799.76

Достапност
Достапно за нарачка

5.1 инчен Super AMOLED капацитивен екран на допир (1440x2560) пиксели; Qualcomm MSM8996 Кученце 820, Quad-Core (2x2 15 GHz Kyro).Основно 12 MP f/1.7, 26mm, фаза на откривање автофокус, OIS, LED Блиц; Средно 5 MP, f/1.7, 22mm, dual видео повик, Авто HDR.Карактеристики вклучуваат : Отпечаток (пред-монтирани), акцелеметарски, жиро, близина, компас, барометар, отчукувањата на срцето, Sp O2. Конструиран да се загрози-отпорни, Галакси S7 активни ви дава дополнителна заштита, со што на повремени изпортвам, ненамерно или пад ништо да се грижите.Сите без жртвување на екранот квалитет на Quad HD Super AMOLED дисплеј, па може да се изгуби себе си во филмови, игри и повеќе.Работи out of memory никогаш не треба да биде нешто.Со Samsung Galaxy S7 активни, тоа нема да биде.Ако 32 GB не е веќе доволно, можете да се прошири вашата меморија до дополнителни 200 GB со micro SD картичка.Заборавајте облак, или морале да пребарувате за некој хард диск.Сите фотографии и 4 K видео записи се секогаш во едно место и во вашите раце.Ексклузивно Samsung Галакси S7 активни : загрози-, вода и прашина-отпорни, со Samsung е најголемата батерија уште да им помогне на моќ низ вашиот ден.Екстра заштита на аглите додадете внатрешна одбрана против кршење и гребење, кредитирање доверба да го однесе на пат.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат