• Новак
SolaHD HS22F500B Buck-Зголемете Сув Тип Дистрибуција Трансформатор, 1 Фаза, Куќишта, 0.5 kVA, 240/480V - 24/48V, 20.8/10.4 Засилувач, 60 Hz, 8 Висина, 6 Ширина, 5 Должина

SolaHD HS22F500B Buck-Зголемете Сув Тип Дистрибуција Трансформатор, 1 Фаза, Куќишта, 0.5 kVA, 240/480V - 24/48V,

DEN 8101.68

Достапност
Достапно за нарачка

Мали, една фаза, сува тип дистрибуција трансформатор.Dual напон основно и двојна напон во средното образование.Трансформатори може да бидат поврзани за широк опсег на напон комбинации.Поефикасни од еквивалент изолација трансформатори.Поврзани како изолационен трансформатор, трансформатор е капацитетот натпревари на nameplate k VA оценка.Buck-зголемете трансформатори обезбедуваат компактен, енергетски ефикасен, ниски трошоци за средства за подигање или спуштање на напон со релативно мал износ – обично од 5 до 27 проценти.Buck-зголемете трансформатори обично се користи за напојување контролни панели, пејсажи осветлување и други товари со специфични напон барања кои се разликуваат од достапните линија напон.Соодветна Buck-зголемете трансформатор може да се зголеми ефикасноста и живот на поврзаната опрема.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

Mesh Кујна Фиока Организатор Проширување, 7 Оддел Големи Сребрениот Организатор/Прибор за јадење Лента со Анти-Лизга

Кујна Асистент : мрежа flatware организатор е идеален за чување прибор за готвење и алатки како spatulas, мешалк

DEN 599.76

900W Слободни Стои Електричен Камин Грејач со Реални Пламен Ефект, Инфрацрвена Електричен Камин Грејач со Далечински

Ефикасно да се заштити корисникот безбедност.Кога ќе го вклучите електричен грејач, пламен ќе изгори на

DEN 2329.68