• Новак
#15 x 5 Изградба Заостануваат Завртка Надворешноста Обложени Torx/Star Вози Тешки Структурни Заостануваат Завртка Далеку Подобри од Заеднички Заостануваат Завртки - Мод

15 x 5 Изградба Заостануваат Завртка Надворешноста Обложени Torx/Star Вози Тешки Структурни Заостануваат Завртка

DEN 1558.80

Достапност
Достапно за нарачка

Димензии : Висина .625" - Раководител Ширина .625" - Вратило .265" - Должина на 5" - Користете се со T30 Torx Малку.Bronzed Обложени Надворешноста - го Спречува ' Рѓа и Корозија - ACQ Граѓа се Компатибилни.Тип 17 Notched Екстра Остра Точка за Брзо ќе Почне без "Шетање", ја Намалува Потребата за Пред-Дупчење.Knurled Завртка Рамо го Намалува Вежба вртежен момент Барања, со Висок Квалитет Теми Намали Чисти и Лесно.Голема Завртка за Подови, Мечување, Покриви, Рамка, дрвена граѓа Рамка или Пост, и Зрак.Просечна сила на смолкнување на #15 месо тело—5102 lbs.Просечната се повлече-вон сила—1275 lbs (завртка се повлече-out се пресметува со 3" должина завртка во дрво видови : жолти борови.).Високи перформанси надворешноста обложени Изградба Заостануваат Дрвени Завртки се одличен повеќенаменски fastener за професионално работење & тешки индустрии.Изградба апликации вклучуваат : платформа, мечување, покриви, рамка, дрвена граѓа рамка, пост & зрак, итн.Изградба Заостануваат Завртки далеку го надминуваат стандардот заостануваат завртки во сила на смолкнување, компресија сили и леснотијата на инсталација.Нашите изградба заостануваат завртки се силни—може да се отстрани и да се користи.Надворешниот слој обезбедува одлична повеќенаменски fastener за професионално работење и тешки индустрии.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

BJL поштенско Сандаче, Европски Стил Едноставна Надворешна Врата на Ѕидот Виси Предлог Кутија Градина со Заклучување

Изработени од поцинкуван лим материјал, тоа е силна и носатотпорни, а површината е со спреј обложени со

DEN 2155.20

900W Слободни Стои Електричен Камин Грејач со Реални Пламен Ефект, Инфрацрвена Електричен Камин Грејач со Далечински

Ефикасно да се заштити корисникот безбедност.Кога ќе го вклучите електричен грејач, пламен ќе изгори на

DEN 2329.68