• Новак
Ashcroft - G17MEK42CD200# - 7/16-20 SAE Машки Притисок Предавателот 0 до 200 psi, 4-20mA DC Излез

Ashcroft - G17MEK42CD200 - 7/16-20 SAE Машки Притисок Предавателот 0 до 200 psi, 4-20mA DC Излез

DEN 1612.80

Достапност
Достапно за нарачка

Техничка Спецификација Предавателот Вид Притисок Предавателот Wetted Материјали - Предаватели.Техничка Спецификација Предавателот Вид Притисок Предавателот Wetted Материјали - Предаватели Нерѓосувачки Челик Опсег на Вредности - Предавател 0 до 200 Спектар Единици - Предавател psi Точност - Предавател +/-0.50% Целосни Електрични Конекции - Предавател 4 Pin Hirschmann Стил НА DIN 43650-Приклучок енергијата што е Потребна - Предаватели 9 до 36 VDC Процес Врска Големина - Предавател 7/16'-20 Процесот на прилагодувања Тип на Врска - Предавател SAE Машки Излез - Предавател 4 до 20m A DC Оперативни Темп. - Предавател -40 Степени да 257 Степени F Жици Влез - Предавател 1/2' FNPT Домување на 304 Нерѓосувачки Челик Јамка Отпорност Зависи од Јамка Напон Max.Притисок (PSI) 400 Термички Грешка од +/-3% (-4 да 185 F) Компатибилен Со Било кој Процес Компатибилен со 316 Stainless Челик, Вклучува Инструкции Производители Гаранција Должина 1 год.Овој оглас е за секој.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

HBBH Велосипед Велосипед Фитнес Салата за Вежбање Стационарен Велосипед Аеробик Семејство Затворен Вежба Велосипед,Вежбање

Лесензакористење тензија knob за да се префрлите вежба интензитет, спортски седло дизајн, ергономија, мож

DEN 540.00

BoloLi Виси Складирање Ѕид Монтирани Телефонски Кутија, Кутија за Статистика Дома Училиште Снабдување Организатор,Сива

Пакет : 1 компјутер.Материјал : пластика.Производ Големина : Должина, ширина и висина 4.33*3.54*1.38 инчен грешк�

DEN 2365.68