• Новак
Термо Научни Heratherm 50125590 Модел IMC18 Компактен Микробиолошка Лабораторија Инкубаторот, Механички Конвекција, 17 до 40 Степен C Температура Опсег, 0.65 Кубни Нога/18L Капацит

Термо Научни Heratherm 50125590 Модел IMC18 Компактен Микробиолошка Лабораторија Инкубаторот, Механички Конвекција,

DEN 20868.24

Достапност
Достапно за нарачка

5 cm (H x W x D) Weight16lbs.3 инчи (W x D)Внатрешни работи dimensions12.2 kg Power supply100 да 240 V, 50-60 Hz, autoranging Certificationsc CSAus, CE H е висина, вертикална оддалеченост од најниската до највисоката точка; W е ширина, хоризонтална оддалеченост од лево кон десно; D е длабочина, на хоризонтална оддалеченост од напред-назад.Она што е во Кутијата?Термо Фишер Heratherm инкубаторот(2) Shelves Instructions.3" стапало (W x D, каде W е ширина, хоризонтална оддалеченост од лево кон десно; D е длабочина, на хоризонтална оддалеченост од напред-назад).65 кубни метри/18 LAirflow technology Mechanical convection Temperature униформност+/- 1.Вграден-во редење функција која им овозможува на повеќе единици да бидат наредени без дополнителни делови.2°C (мерена на 37°C).2 степени C 37 степени CDisplay LEDFootprint10.Стаклена врата им овозможува на содржината да се гледа без отворање на вратата, и внатрешна светлина олеснува примерок гледање.65 кубни нога/18 L капацитет задржува примероци во постојана температура.На инкубаторот има механички конвекција струење, кој обезбедува температура униформност и стабилност за да се обезбеди доследна температура во текот на комората.На стаклена врата им овозможува на корисниците да приказ на содржината, без отворање на вратата, и ентериер светлина олеснува примерок гледање.Тие најчесто се користат за експериментални работа во биологија, микробиологија, и молекуларна биологија лаборатории.Specifications Temperature range17 до 40 степени CCapacity0.Компанијата е со седиште во Јадрото, М-р. 17 до 40 степени C температура спектар, и +/- 1.3" стапало (W x D).Инкубатори се одржуваат на оптимално состојби како што се температурата и влажноста на воздухот, со цел да расте и да се одржи микробиолошки култури или мобилен култури.Нерѓосувачки челик внатрешни работи има заоблени агли и полиците што се отстрануваат за да се олесни чистењето.65 кубни нога/18 L капацитет, и 17 до 40 степени C температура на опсег за да се задржи примероци во постојана температура.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

BJL поштенско Сандаче, Европски Стил Едноставна Надворешна Врата на Ѕидот Виси Предлог Кутија Градина со Заклучување

Изработени од поцинкуван лим материјал, тоа е силна и носатотпорни, а површината е со спреј обложени со �

DEN 2155.20

Отворено корпата за Ѓубре Отворено Метал корпата за Ѓубре Три-Барел Класифицирани Челик Ѓубре Може да Стилски

Ѓубре Може да има еден едноставен, но ефикасен дизајн мешавини и во било décor.Трибарел дизајн, лесно да се

DEN 1704.00

Отворете Линеарна Имајќи го Блокира 30мм Алуминиум Отвори Линеарно Движење Имајќи Лизгајте го Блокира Преносот

【Безбедно да се Користи】производот е произведен во согласност со строги стандарди за квалитет и контр

DEN 626.16