• Новак
OMAX 40X-2500X USB 3.0 Супер Брзина 5MP Дигитални Лабораторија Соединение Siedentopf Trinocular LED Микроскоп

OMAX 40X-2500X USB 3.0 Супер Брзина 5MP Дигитални Лабораторија Соединение Siedentopf Trinocular LED Микроскоп

DEN 14975.76

Достапност
Достапно за нарачка

Дигитална камера - вистинска боја 2560x1922 пиксели (5 M пиксели) - Супер брзина USB 3. 5-годишна гаранција против производствени дефекти.0 порт за да го споделат со другите.3 fps во 1280x960, 101.01 mm калибрација слајд : 1mm/100 поделба - Рамка брзина : 14.Тоа е par-фокусна (исто така наречен simul-фокусна) функција, што значи дека сликата е фокусирана преку двете eyepieces и фото цевка и не приказ за префрлување е потребно.Овој дигитален соединение микроскоп е идеален за професионалци и, исто така, достапни за студентите.2 fps на 640x480 - Софтвер е компатибилен со Windows, Mac OS X и Linux оперативните системи - Фаќањето микроскоп фотографии, снимање на видео во живо, мерење на должини, агли, области, уредување на слики - USB3 кабелот вклучен.2 fps во 2560x1922, 38.Ова е професионална одделение trinocular микроскоп со супер брзина 5 MP USB 3.Исто така, може да се земе видео клипови за да живеат примероци преку брз USB 3.0 висок квалитет дигитална камера.0 конекција - 0.5 X намалување леќа за да се добие поголем поле на гледање - 0.25 со ирис отворот дијафрагмата и филтер држач, багажник и крило на вредноста.Камерата е опремена со напредна софтвер кој може да се направи мерење на примероци и боја, светлина, белиот баланс и други прилагодувања се достапни.Тоа карактеристики обратна nosepiece, 3 W LED светла осветлување (посветла од 30 W халоген светлина) и сè напредна микроскоп имаат.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

900W Слободни Стои Електричен Камин Грејач со Реални Пламен Ефект, Инфрацрвена Електричен Камин Грејач со Далечински

Ефикасно да се заштити корисникот безбедност.Кога ќе го вклучите електричен грејач, пламен ќе изгори на

DEN 2329.68

Отворено корпата за Ѓубре Отворено Метал корпата за Ѓубре Три-Барел Класифицирани Челик Ѓубре Може да Стилски

Ѓубре Може да има еден едноставен, но ефикасен дизајн мешавини и во било décor.Трибарел дизајн, лесно да се

DEN 1704.00

BJL поштенско Сандаче, Европски Стил Едноставна Надворешна Врата на Ѕидот Виси Предлог Кутија Градина со Заклучување

Изработени од поцинкуван лим материјал, тоа е силна и носатотпорни, а површината е со спреј обложени со

DEN 2155.20

FYHpet Електрична Печка Грејач Електричен Камин,Преносни Електрични Печка Грејач со Реални Најавите Оган, Пламен

ако сте љубопитни млади мачка кои се малку љубопитни и ќе скокаат на врвот, а исто така не може да горат с

DEN 2205.60