• Новак
Џет-нетранспарентно II Железо на Топлина за Пренос на Хартија/ Темна Боја 75 Листови 11x17

Џет-нетранспарентно II Железо на Топлина за Пренос на Хартија/ Темна Боја 75 Листови 11x17

DEN 5423.76

Достапност
Достапно за нарачка

Комерцијални Одделение За Трансфер На Хартија.Се создаде железо-на трансфери користење на обична облека, железо, инк џет печатач и поголемиот дел од софтверот.Лични Креации Мастило Т-Маица Трансфери за Бела / Светлина Долготрајни.ЏЕТ НЕТРАНСПАРЕНТНО II (9754 P0) Топлински Пренос на Хартија е за темно ткаенини и е најдобар производ за фото-квалитетни отпечатоци на памук, памук мешавини, и синтетички ткаенини.Овој производ може да се умре или да се бакнуваат-сече и се пресели со лента.Печати ја сликата во право читање.Тогаш сликата ќе се намали или исечените лупено од backer лист, и се става лицето на ткаенината.На пеглање лист се користи да се заштити мастило и е топлина притиснати со среден притисок за 30 секунди, во 350°F. За пеглање лист се отстранува кога е ладно.Овој производ може да биде рака пеглаат.КОМЕРЦИЈАЛНИ ПРИТИСНЕТЕ ИНСТРУКЦИИ ЗА ПЕЧАТЕЊЕ ИНСТРУКЦИИ : 1. Печати ја сликата на обложени страна на хартија право читање (не огледало на сликата). 2. Трим далеку unprinted области на пренос.ПРЕД-ПРЕНЕСУВАЊЕ ИНСТРУКЦИИ : 1. Подготви супстрат со обезбедување на површината е чиста, сува и навремено слободни.ПРЕНЕСУВАЊЕ ИНСТРУКЦИИ : 1. Отстрани поддршка хартија од печатени слика. 2. Место на Топлина за Пренос на Хартија од врвот на облека со слика свртени нагоре (право читање за вас). 3. Ги покрива целосно сликата со пеглање на состојба. 4. Ставете парче на резервни материјал во текот на пеглање лист. 5. Притиснете : 30 секунди во 350°F користење на среден притисок. 6. Еднаш ладно кора од далеку пеглање на состојба во мазна дури и движење.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

Отворено корпата за Ѓубре Отворено Метал корпата за Ѓубре Три-Барел Класифицирани Челик Ѓубре Може да Стилски

Ѓубре Може да има еден едноставен, но ефикасен дизајн мешавини и во било décor.Трибарел дизајн, лесно да се

DEN 1704.00

ZBM-ZBM Стигнале Продолжување Кабелот Ролна Четири Штекер Медиум Касета Кабел Ролна Продолжување Води Со Ликвидација

★ ROBUSTILY ИЗГРАДЕН СО ЛОКАЛИЗИРАНА ON И OFF ПРЕКИНУВАЧ : Ајде ти контрола на моќта, каде што ќе се работи, кори

DEN 398.40

Песната Радио Флаер Tricycle детски Велосипед Пати Бебе на Велосипед Детска Количка со Безбедноста Ограда Свитлива

♥[Еден клик виткање] : Лесен и компактен, лесен да се излезе и да се продавница ♥[3 во 1] : 3 во 1 е погодна за

DEN 2143.20

Nattork Прилагодливи Ролери за Деца со светне Тркала, Отворено & Затворен Возвишеното Ролери за Девојки и Момчиња,Почетници

4 Големина Прилагодливи Ролери Nattork ролери може да биде лесно да се прилагоди на 4 различни големини со п

DEN 1319.76