• Новак
ASHCROFT CX8MB2421IW Тип CXLdp Низок Притисок Диференцијални Предавателот, 1/4 Бодликава Машки Конекција, 4/20mA повратен Сигнал, 0/1 H2O Притисок Опсег

ASHCROFT CX8MB2421IW Тип CXLdp Низок Притисок Диференцијални Предавателот, 1/4 Бодликава Машки Конекција, 4/20mA

DEN 828.00

Достапност
Достапно за нарачка

Солиден ABS пакет способен DIN железнички или стандард за панел монтажа.LED моќ статус индикатор за да помогне во неволја снимање или брзо лоцирање инструмент на оџакот.Монтажни Евро стил терминал блок намалува жици грешки и областа жици време. 19 стандарден притисок се движи сите способен да издржи 15 psi без штета или калибрација промени.Дигитално компензира, 0,4% за Век и 0.8% Span точноста модели. 'Притисок Трансдуцерот, Притисок Опсег од 0 до 1 Во WC, Точноста 0.8% Целосна Скала, Излез од 4 до 20 m A, енергијата Потребна 12 до 36 DCV, Врска 1/4 Во Бодликава Машки, Материјал на Градба ABS, Оперативни Temp 0 до 160 F, NEMA Оценка 1, UL94-5 VA, Јамка Отпорност Зависи од Јамка Напон, Макс Притисок 15 PSI, Термички Грешка 0.03% Целосни / Степен F, За Употреба Со Чиста Сува Не-корозивни Гасови '.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат