• Новак
NPP NP12-200Ah 12V 200Ah 4D AGM Батерија, Дома Енергија Складирање Батеријата се Замени за Исклучување Мрежа Соларна Енергија, RV, Морски, Брод, Голф Количка Батеријата (4 Парчиња)

NPP NP12-200Ah 12V 200Ah 4D AGM Батерија, Дома Енергија Складирање Батеријата се Замени за Исклучување Мрежа

DEN 2052.96

Достапност
Достапно за нарачка

【Долг Живот, а и Длабоко Циклус】 NPP 12 V 200 Ah Батерија се обезбеди животниот век на повеќе од 1200 циклуси.Произведени со дебели абсорбента стаклен мат (AGM) сепаратори и напредни вентил регулирани технологија, NPP Длабоко Циклус AGM Батерии се спаси од киселина истекување и честото одржување. 【Доволно Капацитет & Најдобри Перформанси】NPP ветување секој батеријата со Доволен Капацитет и да Работат добро.Најдобар изведувач за тешки барање за мобилност, инвалидски колички, 12v 100ah морски батеријата. 【ЗОШТО да ИЗБЕРЕТЕ NPP】 : УЛ, CE, IEC, ISO14001, ISO19001, OHSAS18000, TLC уверение.Не типична бела етикета бренд, NPP е топ 5 глобалната AGM батеријата производителот со вкупно 6 мега-фабрики низ светот.Ние се изгради висок квалитет на батерии кои може да трае и го издржат тешки услови. 【Dimention & Одржување-бесплатен】 Должина : 20.55-инчен, Ширина : 9.37-инчен, Висина : 8.58-инчен, Вкупната Висина : 8.66-инчен, Тежина : 131.2 бс.Одржување слободни и истури доказ, бидејќи на AGM & VRLA (вентил регулирани) технологија која ја елиминира spills и overpressure и со Ниска Само-отпуштање Стапка, помалку од 3%. 【100 ДЕН РИЗИК】 Заработуваат нашите клиенти доверба е нашата #1 приоритет. 100 ден расправаме слободни без прашања праша пари назад гарантира заедно со нашите 12 месеци гаранција против било какви дефекти.На NPP тим е тука за било која од вашите прашања и грижи, кои ви даваат поддршка што ви треба за неколку минути.Во температура од 25 степени целзиусови степени (77 F), целосно наполнетата батерија води со фиксна отпор кој е еднаков на оној што се бара со 1 CA празнење на батеријата за 3 недели, и тоа може да се врати капацитет над 75%.Опремени со сигурносен вентил систем за да се спречи притисокот се изгради во рамките на батеријата.Батеријата е целосно затворена и дизајниран да биде одржување слободни.Овозможи долго дизајниран услуга живот на 10+ години режим на користење под оптимални плови полнење услови.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

Отворено корпата за Ѓубре Отворено Метал корпата за Ѓубре Три-Барел Класифицирани Челик Ѓубре Може да Стилски

Ѓубре Може да има еден едноставен, но ефикасен дизајн мешавини и во било décor.Трибарел дизајн, лесно да се

DEN 1704.00

Медиокритет Обука Тоалет Седиште Ергономски Дизајн на Дебел Материјал Одговара Бебе е Задникот Години Тоалет

УРИНАТА ПОЗДРАВНИОТ GUARD : урина поздравниот гарда на медиокритет обука е зголемена.На предниот дел кој и

DEN 1871.76

Nattork Прилагодливи Ролери за Деца со светне Тркала, Отворено & Затворен Возвишеното Ролери за Девојки и Момчиња,Почетници

4 Големина Прилагодливи Ролери Nattork ролери може да биде лесно да се прилагоди на 4 различни големини со п

DEN 1319.76

Песната Радио Флаер Tricycle детски Велосипед Пати Бебе на Велосипед Детска Количка со Безбедноста Ограда Свитлива

♥[Еден клик виткање] : Лесен и компактен, лесен да се излезе и да се продавница ♥[3 во 1] : 3 во 1 е погодна за

DEN 2143.20

ZBM-ZBM Стигнале Продолжување Кабелот Ролна Четири Штекер Медиум Касета Кабел Ролна Продолжување Води Со Ликвидација

★ ROBUSTILY ИЗГРАДЕН СО ЛОКАЛИЗИРАНА ON И OFF ПРЕКИНУВАЧ : Ајде ти контрола на моќта, каде што ќе се работи, кори

DEN 398.40