• Новак
Стенли Прото Tether-Подготвени J268GXL-TT XL Серија 8-инчен Lineman е Клешти со Контрола

Стенли Прото Tether-Подготвени J268GXL-TT XL Серија 8-инчен Lineman е Клешти со Контрола

DEN 244.32

Достапност
Достапно за нарачка

8-3/4-инчен Должина.Вилицата Големина 9/16-инчен со 1.2-инчен.Вилиците се Мелени за тоа со Длабоко, Остар, Hummer Ноктот Дизајн кој Даде Две грчевито држејќи се за Области со Секоја Позиција.Комбинација Клешти се Стриже Тип Секачи.Воведување на нови Skyhook Tether и Трансфер Систем од Стенли Прото која е следната генерација на безбедноста технологија за позитивна контрола рака алатки во било која висина, работа во области кои бараат материјал исклученост (FME) или било каде едноставна несреќи стане скапи грешки.Бидејќи подобар tether систем е безбеден tether систем, Sky Hook обезбедува безбедна алатка трансфери, слободен опсег на движење, и алат за контрола на worksite.На Sky Hook Систем се гради врз постоечките carabiner технологија за да се обезбеди безбедна трансфери во секоја точка заедно со Sky Dock дека придава на зглобовите.На Sky Dock вклучува краток lanyard дека е светлина, тесни и, помалку веројатно да се фатени на друга опрема.Можете да прикачите Sky Dock на рака, зглобовите, појас, алатка престилка, ко-работник, работа камион или централна station.By simpy "swiping за да се префрлате" алатки може да биде префрлена сигурно и безбедно.На Стенли Прото Sky Hook и Sky Dock систем работи со комплетна линија на приклучоци, диск алатки, клучеви, впечатлива алатки, клешти и додатоци.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

Отворено корпата за Ѓубре Отворено Метал корпата за Ѓубре Три-Барел Класифицирани Челик Ѓубре Може да Стилски

Ѓубре Може да има еден едноставен, но ефикасен дизајн мешавини и во било décor.Трибарел дизајн, лесно да се

DEN 1704.00

ИЗВОР ЕДНА УБАВИНА Ради+ Целосно Електрични 4 Моторни Третман Стол со 240 Степен Кревет Ротација Продолжи подложка

Целосно Електрични 4 Motored Третман Стол контроли висина, backrest, ногаодмор и седиште склоност.Креветот може

DEN 3455.76

Отворете Линеарна Имајќи го Блокира 30мм Алуминиум Отвори Линеарно Движење Имајќи Лизгајте го Блокира Преносот

【Безбедно да се Користи】производот е произведен во согласност со строги стандарди за квалитет и контр

DEN 626.16

Nattork Прилагодливи Ролери за Деца со светне Тркала, Отворено & Затворен Возвишеното Ролери за Девојки и Момчиња,Почетници

4 Големина Прилагодливи Ролери Nattork ролери може да биде лесно да се прилагоди на 4 различни големини со п

DEN 1319.76