• Новак
FormFutura Печатење FormFutura Свила Сјај Polylactic Киселина 3D Филамент 50 g, 1.75 mm Дијаметар, Брилијантен Беж, Брилијантен Беж, 1 (175SGPLA-BRBGE-0050)

FormFutura Печатење FormFutura Свила Сјај Polylactic Киселина 3D Филамент 50 g, 1.75 mm Дијаметар, Брилијантен

DEN 479.76

Достапност
Достапно за нарачка

Свила Сјај PLA (polylactic киселина) е изменета со друг полимер да имаат многу мазна и свиленкаста површина со висок степен на дисперзија на светлината и рефлексија.Свила Сјај PLA експонати одличен 3 D печатење својства и им овозможува на објекти да биде 3 D испечатени со високо ниво на glossiness и речиси и да нема видливи слоеви.Уникатен features Good површината quality Shiny свила сјај површина без видливи слоеви и парична казна detail High ниво на светлина, дисперзија и reflection Lowering брзина на печатење и температурата се зголемува свила сјај effect Easy да 3 D print Warp-слободен печатење и подобрување на тече behaviour Excellent првиот слој лепливоста на неколку (он)загрева печати surfaces Compatible со Aqua Solve PVA за комплексни двојна истиснување 3 D printing Wide различни живописни и брилијантен свила сјај бои Applications Aesthetics, дизајн, уметност и Сложени образовни проекти и models Household articles Visualization aids General печатење упатства *Млазницата големина : ≥ 0.15 mm Layer висина : ≥ 0.1 mm Experience ниво : Beginner Print temp : ± 215 - 230° CFan брзина : 50-100% Топлина кревет : ± 0 - 60° CEnclosure потребни : Нема *) Погоре прикажува поставките наменета како водич за да го најдете вашиот оптимално прилагодувања за печатење.Овие се движи во прилагодувања треба да функционираат за повеќето принтери, но ве молиме да се чувствуваат слободни да експериментирате надвор од овие опсези ако мислите дека тоа е погоден за вашиот печатач.Постојат многу различни типови на печатари, на топло-завршува, и.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

BoloLi Виси Складирање Ѕид Монтирани Телефонски Кутија, Кутија за Статистика Дома Училиште Снабдување Организатор,Сива

Пакет : 1 компјутер.Материјал : пластика.Производ Големина : Должина, ширина и висина 4.33*3.54*1.38 инчен грешк�

DEN 2365.68