• Новак
Butterick B6628A5 Лесно Жените Заврши Пред Блуза за Шиење Модели, Големини 6-14

Butterick B6628A5 Лесно Жените Заврши Пред Блуза за Шиење Модели, Големини 6-14

DEN 267.36

Достапност
Достапно за нарачка

Шиење шема пакет содржи шема парчиња, упатства, големината водичи, и ткаенина препораки за (4) блузи.Овие облека модели за жените може да се прилагоди за да одговара димензии 6, 8, 10, 12 и 14. Затвори-фитинг поврзана кошула модели имаат деколте, ракави и пред варијации и функција stitched hems.Пракса вашите вештини и да научат да се шие со овие лесно и деталното шиење шаблони!.Сите Butterick шиење модели се печатени и дизајниран во сад.Моделот А има вратоврска пред и три-четврт ракави, моделот Б карактеристики на собраа заврши пред и elasticized три-четврт ракави и моделот D вклучува собраа заврши пред со peplum.Нема одредба предвидено за над половината корекција.Шиење шема пакет е дизајниран и е печатена во САД, а содржи шема парчиња, упатства, големината водичи, и ткаенина препораки за (4) блузи.Овие облека модели за жените може да се прилагоди за да одговара димензии 6, 8, 10, 12 и 14.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

Види Кутија Организатор Перница Случај 24 Слот витрини Со Стакло Врамени Капак Домот Разлика Крои Здрав и Безбеден

➔Те сакам часовници?Check our watch кутија организатор, го види кутија е најдобар начин за чување види случај.�

DEN 887.52

Тешко Кат Директно Стандард Усна Стол Мат, се Должи На Процесот на Производство, Овој Производ има +/- 5% Големина

Се должи на процесот на производство, овој производ има + / 5% големина на толеранција., Облик : Стандард у�

DEN 712.80

Со текот на времето печат шише за вода преносни простор првенство, Инспиративни шише за вода со слама спортови

·Различни пиење методи, како што се лесни за пиење од голем шише од слама, или полетување и пиење со голе�

DEN 1296.00