• Новак
Rtint Опашка Светлина Багра Опфаќа Компатибилен со Порше Cayman 2014- - Чад

Rtint Опашка Светлина Багра Опфаќа Компатибилен со Порше Cayman 2014- - Чад

DEN 1199.76

Достапност
Достапно за нарачка

Без инсталација алатки се вклучени, но се препорачува за професионална инсталација резултати.За возврат, багра ќе го заштити вашиот светла од штета од блокирање на штетни ултравиолетови (УВ) зрачење.Пред-намалување на опашката светлина багра комплет направен специјално за вашето возило направени од страна на Rtint.Сепак, може да се користат за широк спектар на други апликации, како и.Чекор по чекор видео инсталација на апликацијата водич онлајн.Исто така можете да ги искористат предностите на боја заштитни карактеристики и елегантен стил кога се применуваат во различни архитектонски апликации.Добивање на изгледот што го сакате е можно кога сте детали вашите автомобили повеќето видливи компоненти.Бидејќи овие боја се nonpermanent, можете да се чувствуваат сигурни инсталирање на нив, бидејќи можете да го отстраните багра опфаќа и промените до вашите автомобили изгледаат секогаш кога сакате.Нијансирање вашиот опашка светла додава трајни бариера која ги спречува одредено ниво на светлината од минува низ. 5 годишна гаранција, поддржан од филмот наменета за DIY инсталација.Rvinyl го прави лесен за редизајн и DIY ентузијасти да го персонализирате на нивните возила.Инсталација поддршка.Чистење на било кои smudges или нечистотија исклучување на светлата.Додека вашиот опашка светла само сочинуваат неколку мали парчиња на вашето возило, тие се направи огромна придонеси за вашите автомобили функционалност и стил.Авто опашка светлина боја може да ви помогне да се постигне елегантни, затемнети ефект.Порамнете го поклопецот внимателно, така што тоа се совпаѓа со вашиот опашка светла.Бидејќи нашата започнат во 2003 година, што сум им помогна на безброј аргументи и нови не-го-сами (DIY) монтери ги трансформираат нивните возила со нашата палета на опашката светлина багра колекции.Карактеристики како вашиот опашка светла се лесно да се надополни и да се прилагодат за да одговараат на вашиот карактер и стил.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

CYHO Дебели Око Ткаенина за Чистење, Додаток за Полнење на Студиската Соба, Библиотека;Cloakroom;Училиштето;Канцелариски

На велур површината е единствен и богата во еластичност.Лесно да се чисти за својата добра апсорпција н

DEN 93.60