• Новак
К&F Концептот 100mm Плоштадот ND1000 (10 Стоп) Филтер +150mm Мека GND8 Филтер (0.9) + Метален Филтер Држач + 8 x Филтер Адаптер Прстени Плоштадот ND Филтер за Полнење за на камерата Ле?

К&F Концептот 100mm Плоштадот ND1000 (10 Стоп) Филтер +150mm Мека GND8 Филтер (0.9) + Метален Филтер Држач

DEN 4079.76

Достапност
Достапно за нарачка

【Комплет Вклучува】 Овој плоштад филтер поставени вклучува 1x ND1000 Филтер + 1x Мека GND8 Филтер + 1x Метален Филтер Држач + 2 x Филтер футрола + 8 x Филтер Адаптер Прстени (49mm/52mm/58mm/62mm/67mm/72mm/77mm/82mm). 【ND Филтер Функција】 ND1000 филтер : 100x100mm супер-тенок и само 47.5 g, има 10 запира (3.0), главната предност на плоштадот ND1000 филтер може да се спречи преголема екпозиција и ја намалува количината на светлина што влегува во леќи додека снимањето; Мека GND8 филтер : 100x150mm, има 3 запира (0.9), за снимање, додека на небото и на подот има голема разлика од светлината, салда на светлината, за да се избегне небото преголема екпозиција и gound над темнината. 【Увоз Оптичко Стакло】Сите ND филтер направен од висок квалитет на увоз на оптички AGC стакло.superfine полирање за максимална резолуција и квалитет.Оптичко стакло филтер слики квалитет дефиниција многу повисока од смола филтер. 【Анти-Блескавите】Двете страни на филтер стакло со анти-рефлективен слој, за да се избегнат несаканите рефлексии.Таму е исто така анти-одраз слој на целиот филтер, а "постепено" слој, кој им овозможува на многу високо хроматска кореспонденција и се избегнува доминантни бои. 【Метален Филтер Држач】Дозволува креативна употреба на светлината корекција или специјални ефекти.Овој филтер држач може да биде опремен со адаптер прстени од различни големини.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

CYHO Дебели Око Ткаенина за Чистење, Додаток за Полнење на Студиската Соба, Библиотека;Cloakroom;Училиштето;Канцелариски

На велур површината е единствен и богата во еластичност.Лесно да се чисти за својата добра апсорпција н�

DEN 93.60

Нерѓосувачки Челик Крпа Кука Здрав Трајни Грб Облека Облека Кука, Ѕид Монтирани Бања Куки, за Бања, Кујна Гаража

Не ' рѓосувачки Челик : Оваа бања пешкир кука е направен од премија од нерѓосувачки челик материјал, кои �

DEN 270.96