• Новак
Gizmo Dorks PLA Филамент за 3D Печатачите 1.75 mm 5kg, Црна

Gizmo Dorks PLA Филамент за 3D Печатачите 1.75 mm 5kg, Црна

DEN 2160.00

Достапност
Достапно за нарачка

PLA (Polylactic Киселина) 3 D печатач со вжарено vacuumed запечатени со desiccant.Се препорачува Млазницата Температура : 190 - 225 C. 1.75 mm филамент дијаметар (Димензионални Точност од +/- 0.03 mm).Нето тежина : 5kg / Гајтанот Дијаметар : 11.75" / Гајтанот Ширина : 6.25" / Гајтанот Центар Дијаметар : 1.25".PLA филамент е компатибилен со различни 3 D принтери како што Monoprice Создателот Одберете, Printrbot, Robo 3 D, и многу повеќе!.Gizmo Dorks PLA филамент е направен од висок квалитет на богородица материјал.PLA, Polylactic Киселина, е создаден од обработка на голем број на растителни производи.PLA може да се префрли на комерцијални објекти за разлика од ABS кој е изведен од фосилните горива.PLA е повеќе земјата пријателски пластика и ригидно од ABS, и воопшто печатени објекти ќе имаат повеќе сјајни изгледаат и се чувствуваат во споредба со ABS.PLA може да се изшкуркан и машински.PLA има помал топење температура во споредба со ABS.Како материјал, PLA има многу помалку warping наспроти ABS.Дополнително, загрева во кревет не е потребно да го испечатите.PLA генерално ужива поостри детали и агли во споредба со ABS, без ризик на напукнување или warping.PLA исто така, може да се печатат на повисоки брзини на автопат.Истиснување Температура : 190 - 225 Измамени Кревет : Не е задолжителна, но се препорачува на 60 CDiameter : 1.75 mm +/- 0.03 mm Net Тежина : 5 kilograms Available Бои во 5kg Големина : Црна, Сива, White Gizmo Dorks има гордо објави оваа филамент со нето тежина од 5 килограми.Поголем износ на филамент овозможува континуирано отпечатоци, без потреба да се разменуваат spools.Тоа е совршен за поголеми гради.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

Бели Коњи И Потковица Печати Количка За Перење Кошница Да Го Пореметат Складирање Организатор Со Капак За Облека

Оксфорд ткаенина.Направени од висококвалитет на Оксфорд ткаенина ткаенина со вграденво водоотпорен сл

DEN 791.76