• Новак
Uniden PRO520XL Pro Series 40-Канал БЛАГАЈНИЧКИТЕ Радио. Компактен Дизајн. ANL Прекинувач и PA/CB Switch. 7 Watts на Аудио Излез и Инстант Итни Канал 9. - Црна

Uniden PRO520XL Pro Series 40-Канал БЛАГАЈНИЧКИТЕ Радио. Компактен Дизајн. ANL Прекинувач и PA/CB Switch. 7

DEN 1068.00

Достапност
Достапно за нарачка

Uniden е Професионална Серија PRO520 XL Тешки-Должност БЛАГАЈНИЧКИТЕ радио нуди целосен 4 w пренесува моќ, со АНТЕНСКИ се здобијат со контрола, и 40-Канал операција во компактен солиден изградба на БЛАГАЈНИЧКИТЕ радио.На PRO520 XL има пред планината 4-pin electret микрофон со екстра-долго извиткани мозок, S/RF LED метар, инстант итни channel 9, пренесува индикатор светла, Автоматски Бучава Граничник прекинувач, Јавно обраќање прекинувач, контрола на Јачина на звук, Squelch контрола, и повеќе.Екстремно популарно за Индустриски, Комерцијални, и Off-Road употреба.Лесно се вклопува во повеќето секое возило поради својата компактна големина.Вграден-во Надворешен Звучник Приклучок овозможува поврзување со изборен надворешен звучник, и можете да ги користите Јавните Адреса функција да се слуша надвор вашето возило со изборен ПА јазик.На superheterodyne коло со фаза заклучен јамка технологија обезбедува прецизни фреквенција контрола.Вклучени во кутија : БЛАГАЈНИЧКИТЕ Радио, Микрофон, Хардвер Монтажа, Монтажа Заграда, User ' s Manual, како и Две-годишна Гаранција. 40-канал мобилни БЛАГАЈНИЧКИТЕ радио со superheterodyne коло/фаза заклучен јамка за прецизна контрола.Вграден-во автоматско бучава граничник и авто-squelch да се елиминира бучава и подобрување на комуникацијата.Сигнал/RF метар и LED индикатори за следење на активност; размена на инстант канал 9 пристап за итни ситуации.Поврзете надворешни звучници и употреба PA/CB switch за употреба како Јавен Адреса систем.Пред позиционирани микрофон со екстра-долго, извиткани кабелот за практично користење.Стил : PRO520 XL | Шема Име : БЛАГАЈНИЧКИТЕ Радио.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат