• Новак
30мм да 52mm Камера Филтри Прстен Компатибилен Сите 30мм Камерата Леќи или 52mm УВ CPL Филтер Додаток,30-52mm Камера Чекор До Прстен

30мм да 52mm Камера Филтри Прстен Компатибилен Сите 30мм Камерата Леќи или 52mm УВ CPL Филтер Додаток,30-52mm

DEN 165.60

Достапност
Достапно за нарачка

【Уникатен Дизајн】AMOPOFO се Трансформира калибар адаптер прстен, може да се монтира на предната страна од леќа за да се постигнат различни дијаметар споделување на истиот објектив дијаметар филтер, леќа хауба, дополнителни леќа и други додатоци.Ласерски фонтови.Покрај за создавање на финансиска смисла, ова ви овозможува да ја користите вашата омилена леќи низ различни големина УВ,ND,CPL , леќа адаптер е дизајниран да се вклопуваат безбедно да објективот, но сепак се уште може да се отстрани лесно кога не е потребен.Целта е да се зголеми дијаметарот на објективот.Бидете сигурни дека ќе цел точната големина во спротивно не ќе се вклопи во вашиот објектив. 30мм да 52mm Камера Филтри Прстен Компатибилен Сите 30мм Камерата Леќи или 52mm УВ CPL Филтер Accessory Function : се Трансформира калибар адаптер прстен, може да се монтира на предната страна од леќа за да се постигнат различни дијаметар споделување на истиот објектив дијаметар филтер, леќа хауба, дополнителни леќа и други додатоци.Целта е да се зголеми дијаметарот на објективот.Промена на филтер или адаптер или леќа или други големина од 30мм да 52mm.Направен од метал запечатување прстен, многу построги.【Висок Квалитет】Професионални производство, таписерии изработка, овој Објектив Адаптер е направен од висок квалитет на алуминиум, трајни, не деформација, исто така, со отпорен на корозија и сјајни.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат