• Новак
Buchi Multivapor MP12001R00 P-12 Серија Evaproator без Safety Shield, Конфигурација со Испарување Единица Цевка Адаптери, Ротари Испарувачот Врска Интерфејс, Без Колба, Без Пумпа, 0.5-30ml Волум

Buchi Multivapor MP12001R00 P-12 Серија Evaproator без Safety Shield, Конфигурација со Испарување Единица Цевка

DEN 335.76

Достапност
Достапно за нарачка

Конфигурација со испарување единица, цевка адаптери, подготовка/трансфер решетката и стакло.Материјали во контакт со примерок PETP (или ЅИРКААТ алтернатива), PTFE, PFA, стакло.Температурата отстапување : ± 3 °C, макс. (инструмент калибрира во 20 °C).Безбедност класа : IP21. На Multivapor е компактен 6 или 12 позиција паралелно вител испарувачот, кој е дизајниран за да се оптимизира постоечките лични процес workflows.Кога се користи во комбинација со Rotavapor единствена зголемување на функционалност е забележано, како што е проширувањето на синергија со импресивно мала меморија.Во отсуство на Rotavapor на самостојна setup обезбедува сеопфатен, софистицирани и независни испарување систем.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат