• Новак
Мерсер Кулинарски Магнетни Нож во Собата, 14 1/8 x 10 1/4, од не ' Рѓосувачки Челик

Мерсер Кулинарски Магнетни Нож во Собата, 14 1/8 x 10 1/4, од не ' Рѓосувачки Челик

DEN 7559.76

Достапност
Достапно за нарачка

Прецизност фалсификувани, германски челични ножеви се коси-земјата да останат поостри подолго.Силни магнети се одржи ножеви во место.Домот летокот acacia дрво го подобрува било décor.Аглеста изградба карактеристики ножеви и обезбедува лесен пристап.Ограничен Доживотна Гаранција.Магнетни нож одбор со 7 прецизност фалсификувани ножеви.Употреба и грижа-Тоа не е препорачливо да се мијат вашиот нож во машина за миење на садови.Перформансите на вашиот нож може да биде намалена ако не се згрижени соодветно.Ве молиме следете ги овие упатства за да ги максимизирате перформансите на Мерсер е ножеви : По секоја употреба, внимателно измијте прибор за јадење со рака со топла вода и благ - до средна јачина на сапун; плакнење и темелно исушете ја со мека крпа.Прибор за јадење никогаш не треба да се мијат во машина за миење на садови : интензивната топлина и радикални температурни промени може да предизвика рачка за да се влошува; на сечила ќе стане досадна преку триење едни против други; и сода сапун ќе предизвикуваат дамки и спротивставувајќи се на ножот.Прибор за јадење не треба да се натопени или потопен за долги периоди.Хлор и кајгана производи бојата и персоналниот данок на доход дамка-слободно и високо-јаглероден челик.Ако хлор или кајгана производи доаѓаат во контакт со нож, темелно исплакнете го веднаш.Галвански акција—трансфер на електрони од еден метал на друг—може да предизвика спротивставувајќи се на ножеви.За да се спречи ова, избегнувајте долги периоди на впива во алуминиумска тави или нерѓосувачки челик потоне, да ги отстраните прибор за јадење од мирудии (како мајонез) се чуваат во алуминиумски или нерѓосувачки челик тави.Секогаш чувајте прибор за јадење во прибор за јадење блок или обвивка за да се зачува сечење на рабови и да се спречи лична повреда.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат