• Новак
Eunicell CR927 Литиум Блистер Пакување 3V 3 Volt Монета Мобилен Батерии (10 парчиња)

Eunicell CR927 Литиум Блистер Пакување 3V 3 Volt Монета Мобилен Батерии (10 парчиња)

DEN 191.76

Достапност
Достапно за нарачка

Далечински Sim Картичката И Батеријата. 3.0 V CR-927 Литиум Копчето Мобилен Батерии.Идеални за апликации кои се користат во прецизни инженерски алатки за напојување широк спектар на мали електронски уреди.Овие батерии ќе трае релативно долго периоди.Очекувате 4 до 5 години во ниска потрошувачка употреба и стабилен и сигурен тековни е обезбедена.Позитивните материјал е направен од манган диоксид кој е хемиски многу стабилни, што резултира со долг животен век на батеријата.На електролитниот се користи во овие Литиум батерии е уникатен не-воден електролити дека заштитните механизми против истекување.Нивниот нов висока енергетска густина дизајн го прави лесен многу компактен и моќни.Тие се специјално развиени да настапат на нивниот капацитет под исклучително широк температура спектар на -20 C на +60 C (-4 до +140 F).Капацитетот наведени е за постојан отпор празнење надолу за да 2.0 volts по ќелија.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат