• Новак
DollaTek 5PCS К Тип -50-400C Сензор на Температура на Thermocouple Сонда 1Meter(3.3 Ft)

DollaTek 5PCS К Тип -50-400C Сензор на Температура на Thermocouple Сонда 1Meter(3.3 Ft)

DEN 167.76

Достапност
Достапно за нарачка

Име На Производ : Thermocouple Сонда; Конектор Тип : К Тип.Материјал : Пластика, Метал; Главна Боја : Бела, Портокалова.Температурата Опсег : -50-400 C;Точност : ±2.5%/0.75%.Производ description Miniature К-Тип конектор, -50-400 C температура опсег, 1 Meter должината на кабелот.Специјално дизајнирани за дигитален термометар кој е к тип на сензор, погоден за мерење на течност или на другите.Пакетот вклучува : 5 x к Тип на Сензор на Температура.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат