• Новак
Виткање Тоалет Стол,Алуминиум Commode Стол со Тркала,Мобилни инвалидска Количка,апарати за Возрасни Мобилниот Тоалет Седиште,Туш Стол,Транспорт Чаир

Виткање Тоалет Стол,Алуминиум Commode Стол со Тркала,Мобилни инвалидска Количка,апарати за Возрасни Мобилниот

DEN 1972.80

Достапност
Достапно за нарачка

1. Commode стол и воскресна тоалет седиште : Хармоничен дизајн, овозможува ова commode да се користи како ноќни commode, тоалет безбедност рамка или покрена тоалет седиште, кои го прават тоа многу полесно за оние кои имаат тешкотија да патуваат до бањата или со користење на конвенционалните тоалети. 2.Алуминиум материјал, постабилна и издржливи, дебелина на ѕид 1.2 mm, риба скала заварување технологија,Не се лизга backrest и потпирачи за раце, U-облик сунѓерот перница, водоотпорен и влага-доказ, меки и удобни. 3. 4 позиција push копчето висина корекција:Удобно да се прилагодува на различни висина барање.Се прилагодат на различни висини и места. 4. Универзална го исклучите тркала со сопирачки, напор,отстранлив медиокритет ,вградени,за лесно чистење. 5. Лесно да се соберат без алатка : Fixed pinball, бесплатна инсталација на алатки, мали виткање големина, складирање не заземаат простор.На commode се користи од страна на луѓе кои имаат неповолно движења во тоалет или кои имаат недоволен нога сила.На пример, постари лица и деца и бремени жени, за да ги направи седат безбедно и да го замени на функцијата на тоалет, тоа може да го реши проблемот на тежина во toileting.Едноставно тоалет сад е добар помошник за грижа на стари лица и пациентите, и тоа е најстариот внимателен грижа за стари лица и пациентите.Направен од висок квалитет на алуминиум алуминиумски цевки, производот е произведен во повеќе процеси со одлични механички својства и супериорен отпорност на абење.Карактеристики : 1. Направени од високо квалитетни материјали, цврсти, стабилни и издржливи 2. Прилагодлив, може да се прилагоди на повеќето удобно висина 3. Погоден за стари лица, бремена жена, и сл 4. Лесен за инсталација и употреба 5. Нов и висок квалитет Карактеристики : Материјал : Алуминиум легура Боја : Сина Димензии : 57*57*(89-97)cm.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат