• Новак
NGK 7162 Стандард Искра Plug - DR8EA, 1 Пакет

NGK 7162 Стандард Искра Plug - DR8EA, 1 Пакет

DEN 71.76

Достапност
Достапно за нарачка

98% чист бакар core зголемува топлина дисипација за повеќе сигурен започнува и го спречува искра plug од прегревање.На високо-одделение алумина силикат керамички изолатор за супериорна сила и преносот на топлината.Студената-валани теми за да се спречи вкрстена-провира и оштетување на цилиндар глави.Trivalent позлата ја елиминира потребата за анти-ги искористи и брановидни ребра се спречи flashover.Количина : 1 по пакет.NGK Стандард Искра Приклучоци се третираат со отпорен на корозија позлата да се обезбеди леснотијата на инсталација и отстранување.На 98% чист бакар јадро обезбедува зголемена топлина дисипација за повеќе сигурен започнува и намален ризик од прегревање.Студената-валани теми се спречи крст-провира и оштетување на цилиндар глави.Trivalent позлата ја елиминира потребата за анти-ги искористи.Брановидни ребра се спречи flashover.На високо-одделение алумина силикат керамички.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат