• Новак
Kimble Потера KIMAX 601000-1024 Тешки Ѕид Круг Дното Колби, Еден 24/40 Стандард Коси Вратот, Borosilicate Стакло, 5 L

Kimble Потера KIMAX 601000-1024 Тешки Ѕид Круг Дното Колби, Еден 24/40 Стандард Коси Вратот, Borosilicate Стакло,

DEN 5005.68

Достапност
Достапно за нарачка

Еден вратот со 24/40 стандард коси надворешниот заеднички.Тешки ѕид.Круг дното.Уп : ASTM Метод D116. Произведени од 33 проширување, ниска extractable borosilicate стакло факт да USP Тип I и ASTM E438, Тип I, Класа барања.Овие Kimble Потера KIMAX круг дното колби имаат тешки ѕидови и еден вратот со 24/40 стандард коси надворешниот заеднички.Тие се наведува во ASTM Метод D95.Овие колби да се исполнат барањата за Американското Здружение за Испитување и Материјали (ASTM) E438, Тип I, Класа А, Стандардна Спецификација за Стакло во Лабораториски Апарати, и стакло согласува да USP Тип I барања.Тие се направени од 33 проширување borosilicate стакло, што има низок коефициент на термичка експанзија и многу висока отпорност на хемиски напад.Kimble Потера Живот Наука и Истражување Производи произведува научна лабораторија стакло под Kimble Потера KIMAX бренд.Компанијата има свои корени во Kimble Стакло и Kontes Стакло и сега е поделбата на Gerresheimer Група.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат