• Новак
Dorman 1630149 Совозачот Страна Пак Сигнал/Паркинг Светлина Собранието Компатибилен со Изберете Chevrolet Модели

Dorman 1630149 Совозачот Страна Пак Сигнал/Паркинг Светлина Собранието Компатибилен со Изберете Chevrolet Модели

DEN 816.00

Достапност
Достапно за нарачка

Идеална замена - ова пак сигнал/паркинг светлина собранието натпревари вклопуваат и функцијата на оригиналниот дел за да се обезбеди правилно извршување.Трајни изградба - овој дел е изработен од квалитетни материјали за долг животен век.Економично решение - нуди оригинална опрема квалитетот на конкурентна цена.Квалитетот увери - ова пак сигнал/паркинг светлина собранието има поминато низ ригорозни тестирање за да се обезбеди квалитет стандарди.Осигурете се вклопуваат - за да бидете сигурни дека овој дел одговара на вашиот точната возило, внесете ја вашата направи, модел и да се намали нивото во гаража алатка.Ова пак сигнал/паркинг светлина собранието натпревари на оригинална опрема за одговара и функција во посебни возила.Направени од издржлив материјал, оваа единица е произведен да строги инженеринг стандарди за квалитет за да се обезбеди сигурен перформанси во текот на еден долг животен век.Овој дел е компатибилна со следниве возила.Пред купување, внесете го вашето возило намали во гаража алатка за да се потврди fitment. [Chevrolet Палто : 1998, 1999, 2000, 2001, 2002, 2003, 2004] - [Chevrolet S10 : 1998, 1999, 2000, 2001, 2002, 2003, 2004].

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

МОСТАР СТП Пена за Изолација Ленти,Вкупно 32ft Времето Соголување за Врати и Прозорци,Само селотејп за Запечатување

Силна запечатување : ефективни засолниште од ветрот и ветер, топлинска изолација, и очигледно намалувањ

DEN 2152.80