• Новак
Sealmaster USFB5000A-315 Unitized Сферични Сплит Леано Железо Ролери Лого, Прирабница Блок, 4 Гром База, Адаптер за Монтирање, 7/8 Гром Големина, 44.9 lb. Објектот Тежина

Sealmaster USFB5000A-315 Unitized Сферични Сплит Леано Железо Ролери Лого, Прирабница Блок, 4 Гром База, Адаптер

DEN 1982.40

Достапност
Достапно за нарачка

Иновативни двоен ред на сферични ролери лого со оптимален капацитет, неусогласеност и брзина способност.Издржливи едно парче леано железо USRB5000 серија куќишта обезбеди оптоварување поддршка.Нема специјални алатки или feeler мерачи се потребни.Монтажа на сферични ролери имајќи собранија, се состои од затворена и подмачкано инчен сферични лого со setscrew или адаптер за монтирање систем на заклучување.Тие се комбинираат во различни живеалишта на видови, монтажа стилови и домување материјали.На Sealmaster перформанси монтирани валчести лежишта контрола на вратило, со напреден адаптер за монтирање на системот (патент), за брза инсталација и отстранување.Нашите напредни интегрален систем на заклучување вклучува axial кап завртки кои ќе ви планината и cleaning лого од една страна.Резултат : ова високо инженерните систем на заклучување бара помалку сила и инсталира до шест пати побрзо од конкурентна лежишта.Sealmaster Монтажа на Сферични Валчести Лежишта, исто така, се вратило подготвени и бараат само хексадецимален копче и вртежен момент клуч за да инсталирате; нема посебни алатки или feeler мерачи се потребни.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

Интелигентни ПИР Инфраред Автоматски Сензор за Светло Заклучување на Вратата Клучалката Светло Сензор за Движење

Автоматски уреди со покажувач на LED заклучување на вратата светлина користи на човечкото тело инфраред

DEN 304.56

МОСТАР СТП Пена за Изолација Ленти,Вкупно 32ft Времето Соголување за Врати и Прозорци,Само селотејп за Запечатување

Силна запечатување : ефективни засолниште од ветрот и ветер, топлинска изолација, и очигледно намалувањ

DEN 2152.80