• Новак
Челик Тема Возен Завртка за Пластика, Црна Оксид Заврши, Пан Главата, Филипс Диск, #6-19 Тема Големина, 1/4 Должина (Пакување од 100)

Челик Тема Возен Завртка за Пластика, Црна Оксид Заврши, Пан Главата, Филипс Диск, 6-19 Тема Големина, 1/4

DEN 198.48

Достапност
Достапно за нарачка

Тема возен завртка препорачува за употреба во пластика.Челик често се користи во апликации каде сила е примарен.Црна оксид заврши нуди лесна отпорност на корозија и подмачкување.Пан главата има рамна врвот и кратки вертикални страни со заоблени горниот раб.Филипс диск има x-облик слот дека прифаќа Филипс возачот и е дизајниран за да се спречи преку-затегнување.Челик тема возен завртка за употреба во пластични има црна оксид заврши и пан главата со Филипс диск.Челик често се користи во апликации каде сила е примарен.Црна оксид заврши нуди лесна отпорност на корозија и подмачкување.Тавата главата има рамна врвот и кратки вертикални страни со заоблени горниот раб.На Филипс диск има x-облик слот дека прифаќа Филипс возачот и е дизајниран да им овозможи на возачот да се лизга надвор од главата, да помогне да се спречи над-затегнување и оштетување на конец или fastener.Тема сечење и конец возен завртки, два видови на само-прислушување завртки, се навој сврзувачки елементи што се создаде парење тема во ѕидот на дупка.Двете завртки се разликуваат еден од друг во начинот на кој тие се создаде теми.Тема сечење завртки намалување на ѕидот на дупка за креирање на нишка, создавање материјал чипови кои треба да се расчисти далеку од дупка за да спречите затнување.Тема возен завртки, исто така се нарекува тема формирање завртки, не се отстрани материјалот, но наместо притиснете против ѕидот на дупка да се менува материјал и форма на нишки.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат