• Новак
uxcell M10 Serrated Страната Хексадецимален Заклучување Ореви, Јаглероден Челик Црна Оксид Заврши 20pcs

uxcell M10 Serrated Страната Хексадецимален Заклучување Ореви, Јаглероден Челик Црна Оксид Заврши 20pcs

DEN 215.76

Достапност
Достапно за нарачка

Fastener Тип : Хексадецимален Serrated Прирабница И Орев.Навој Дијаметар : M10; Конец Теренот : 1.5 ; Страната Дијаметар(A) : 18.2 mm/0.72".Ширина Низ Станот Големина (Б) : 13.8 mm/0.54"; Орев Висина (M) : 8.6 mm/0.34".Изградена од јаглероден челик, црна оксид заврши, добар ' рѓа отпор, и трајни производи за употреба.Авто-заклучување serrated прирабница и копа во материјалот се прицврстени за да го спречите олабавување.На страната орев е лешник кое има широк страната на едниот, кој дејствува како интегрирана, не се врти за миење.Ова служи да се дистрибуираат притисок на орев над дел се обезбедени, намалување на брзината на кршење на дел и што го прави помалку веројатно да се олабави како резултат на нерамна за прицврстување на површината.На страната може да се serrated да обезбеди дел за акција.На serrations се аглеста како што тие се задржи на нут од ротирачки во насоката во која би се олабави орев.Поради serrations, тие не можат да се користат со миење или на површини кои не можат да се изгребани.На serrations помогнат во избегнување на вибрациите на орев и се зголеми држи моќта на орев.Спецификација : Име на Производ : Хексадецимален Страната Nut Material : Јаглерод Steel Finish : Црна Oxide Main Боја : Black Thread Големина : M10 Height : 8.6 mm/0.34"Хексадецимален Ширина : 13.8 mm/0.54"Прирабница Дијаметар : 18.2 mm/0.72"Нишка на Теренот : 1.5 Пакет Содржина : 20pcs x Хексадецимален Прирабница и Орев.

Спецификацијата

Product Name:
Hex Flange Nut
Material:
Carbon Steel
Finish:
Black Oxide
Main Color:
Black
Thread Size:
M10
Height:
8.6mm/0.34
Hex Width:
13.8mm/0.54
Flange Diameter:
18.2mm/0.72
Thread Pitch:
1.5
Package Content:
20pcs x Hex Flange Nut

Со стоката дадена додека купуваат