• Новак
ДАДА-TECH Бебе Електрична Четка за заби со Замена Глави (0-18 Месеци)

ДАДА-TECH Бебе Електрична Четка за заби со Замена Глави (0-18 Месеци)

DEN 611.76

Достапност
Достапно за нарачка

Направи четкање забава : Симпатична четка рачка и LED светлината е совршено дизајниран за да се направи четкање лесно и забавно за деца на возраст 0-3 години.Мека наежвам & Висок квалитет со силиконска Четка Главата обезбеди бебиња со подобро четкање искуство.Право четкање навики : Овие бебе четки за заби се опремени со 2-минута smart тајмер и 30-втор пулсот потсетници кои се укаже бебиња да се четка следната квадрант на устата и помогне во развојот на стоматолог-се препорачува четкање навика.Дизајнирани специјално за бебиња : Sonic технологија и четка за заби глави се дизајнирани според бебето орални и дентални карактеристики, НЕЖНО чисти бебиња' непцата и забите.Ефикасно чистење : Овие електрични четки за заби во споредба со рачни четки за заби, ефикасноста на отстранувањето на stainin е тешко да се постигне места се подобрени со 75%.Вклучува 4 мека четка глави.BPA-FREE.Замена глави за СЕКРЕТАР-513, СЕКРЕТАР-977, ДТ-BB1, ДТ-977, ДТ-K6. Мека Најлон наежвам & Храна Одделение четка глави се одбрани со строги критериуми, за да одговараат на бебето заби топографија за темелно чистење на непцата, заштита на бебињата' непцата од гребење или крварење.Анти-лизга се справи со е направен од Висок Квалитет на си-пи-и хибридни материјали, за да се обезбеди оптимално четкање на брзината и да се овозможи максимален дофат на сите заби.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат