• Новак
Pebeo Setacolor Нетранспарентно Ткаенина Боја 45-Milliliter Шише, Трепет Црна

Pebeo Setacolor Нетранспарентно Ткаенина Боја 45-Milliliter Шише, Трепет Црна

DEN 671.76

Достапност
Достапно за нарачка

Откако фиксна, бои се lightfast и се спротивстави на машина за перење на 40 Степен C (100 Степен F).Setacolor Нетранспарентно Трепет бои може да се користи на сите prewashed ткаенини, парична казна или тешки, светло или темно.Тие се концентрирани и имаат исклучителни покривање на моќ.Боите може да се користи на сите prewashed светло или темно обоени ткаенини, парична казна или тешки.Трансформира вашиот ткаенини со свој допир на магија!Спектакуларни Setacolor Нетранспарентно Трепет опсег вклучува палета на подготвени да ги користат, богата и длабока блескава бои со блескава боја, кои му даваат суптилни glints на светлината кои се менуваат со движењето на светлината.На Нетранспарентно Setacolor Трепет бои се спектакуларни.Откако бои се железо фиксни, насликани ткаенини може да се исчистат на температура до 40 Степен C (100 Степен F).Тоа е, рече дека ќе се облекуваат според вашето расположение.Боите се подготвени да ги користат, концентрирани, блескава и интензивна, со исклучителни покривање на моќ.Нивната богата текстура е особено погодна за апликација со четка, поштенски марки и stencils како и печатење на екран.Нивната богата текстура е погодна за различни текстилни украсување техники : четка работа, dropper, печат, silkscreen сликарство, матрицата.Но, зошто да не и обратно?Со Pebeo Setacolor ткаенина бои, вие не само што може да даде облека нов живот, но, исто така, перници, lampshades, табела постелнина и многу повеќе!Сите што е потребно е пенкало или четка и неколку Pebeo ткаенина бои.Исто така е можно да се стави на ткаенина во кујна рерната : По 5 минути на 150 Степен C (300 Степен F) бои се фиксни.Setacolor бои се фиксни од пеглање на задната страна на декорирани ткаенина за 5 минути на памук, позиција со не пареа.Кога се користи со Setacolor auxiliaries дополнителни ефекти можат да се добијат за да се усоврши техниките.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

МОСТАР СТП Пена за Изолација Ленти,Вкупно 32ft Времето Соголување за Врати и Прозорци,Само селотејп за Запечатување

Силна запечатување : ефективни засолниште од ветрот и ветер, топлинска изолација, и очигледно намалувањ

DEN 2152.80