• Новак
Фунта Печат SSI9000IR.750304GR2500X96 304 од не 'Рѓосувачки Челик Спирала Рана Заптивка со 304SS Внатрешен Прстен и Флексибилни Графит Додатен за 3/4 Цевката, Притисок Класа 2500#, 0.81 ID

Фунта Печат SSI9000IR.750304GR2500X96 304 од не 'Рѓосувачки Челик Спирала Рана Заптивка со 304SS Внатрешен

DEN 5831.28

Достапност
Достапно за нарачка

Фунта Печат & Снабдување Стил 9000 IR - 304 од не ' Рѓосувачки Челик Спирала Рана Дихтунзи со Флексибилни Графит Додатен и 304 СВ Внатрешниот Прстен се за апликации со високо температурни варијации (термички велосипедизам),и/или притисок варијации, и/или на страната на ротација проблеми итн, Тие се користи таму каде што дихтунзи со соодветни остаток на стрес (стрес задржување),флексибилност и заздравување се потребни и биле дизајнирани да ги задоволат овие тешки услови Спирала-рана дихтунзи се направени на остваруваат метални ленти и мека додатен материјал, рана заедно под притисок, и по желба со внатрешна и/или надворешна водич прстен метална лента има додатен, што резултира со одлична механичка отпорност, еластичност и обновување A v облик на круна сконцентриран во метална лента делува како пролет, давајќи дихтунзи поголема еластичност под различни услови Центрирање прстен точно ја лоцира заптивка на страната на лицето, обезбедува дополнителни радијална сила, и делува како компресија граничник Спирала ликвидација (запечатување елемент) се состои од метал и мека додатен материјал Овие дихтунзи се трајни, лесен за инсталација и лесен за да го отстраните Жилавост и сила да направи спирала рана дихтунзи идеален избор под различни услови и апликации Широко се користи во текот рафинерии и во хемиската обработка на растенија, спирала рана дихтунзи се исто така ефикасни за производство на енергија, пулпа и хартија, aerospace, и разновидност на вентил и специјализирани апликации.Инсталација Совет : Спирала Рана Дихтунзи со внатрешни или надворешни водич прстени целосно да биде компресирана на упатството прстен.Ова нема штета на заптивка или влијаат на запечатување перформанси.Стил 9000 IR дихтунзи обезбедени од страна Фунта Печат & Снабдување се исто така погодни за разменувачи на топлина, котел handholes, шахти, како и други високи-температура, висок притисок на апликации.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

Детали Кралот Езеро Земја 6.5 Инчи Хибрид Бела Полирање Подлога - Многу Густа Пена - Отстранете Светлина Несовршености

Езерото Земја 6.5 Инчи Хибрид Бела Полирање Подлога има многу густа пена, совршен за правење на вашиот по

DEN 454.80

MLQ Мултифункционален Ѕид-Монтирани Нерѓосувачки Челик Микробранова печка за Складирање Багажник, Силна носивоста,

Не deductibles или скриени трошоци.Ние гарантираме дека стилот е иста како што е прикажано на сликата.Ви благ

DEN 2817.60

Види Кутија Организатор Перница Случај 24 Слот витрини Со Стакло Врамени Капак Домот Разлика Крои Здрав и Безбеден

➔Те сакам часовници?Check our watch кутија организатор, го види кутија е најдобар начин за чување види случај.

DEN 887.52