• Новак
AMT 4893-98 1.25 x 1 Висок Главата Директно Центрифугални Пумпи, 300, СКОПЈЕ, Viton Печат, 1/2hp 1 Фаза ODP

AMT 4893-98 1.25 x 1 Висок Главата Директно Центрифугални Пумпи, 300, СКОПЈЕ, Viton Печат, 1/2hp 1 Фаза ODP

DEN 17676.00

Достапност
Достапно за нарачка

Дизајниран за постојан должност ОЕМ, Индустриски/Комерцијални и обработка на апликации.Циркулација, хемиски, течни транс, греење Висока ефикасност затворени impeller максимизира перформансите.Пумпи не само-priming и бараат поплавени вшмукување; Испуштање Порта Ротира во 90 Сте.Постепено. 300 Серија Од Нерѓосувачки Челик Куќиште Buna-N Печат.AMT 4893-98 Високо Главата Директно Центрифугални Пумпи, Нерѓосувачки Челик, Viton Механички Печат, Вратило Печат во не ' Рѓосувачки Челик. 1 1/4" Влезот, 1" Штекер. 1/3 HP ODP (Отворен Капење Доказ), 1 Фаза, 115/230 VAC/60 Hz, 10/5 Полно Оптоварување Засилувачи, 56 J Рамка Мотор.AMT Високо Главата Крајот Вшмукување Центрифугални Пумпи се дизајнирани за континуирано-должност ОЕМ, Индустриски/Комерцијални и обработка на апликации вклучувајќи и циркулација на крвта, хемиска обработка, течни трансфер, греење и ладење, sprinkler/оган системи за заштита и зголемување на притисокот.Овие тешки висок притисок во Пумпата се достапни во различни изградба и печат материјали за да ги задоволат вашите спецификација.Се повлече-од-задните дизајн за лесна за сервисирање без нарушување било цевки.Висока ефикасност затворени impeller максимизира перформансите.Пумпата не се само-priming и бараат поплавени вшмукување.Нерѓосувачки Челик Изградба; Viton Механички Печат и O-ring, во Зависност од Моделот; Факултативна Силициум Карбид Механички Заптивки се на Располагање, од не 'Рѓосувачки Челик Моторни Вратило и Хардвер; 3450 ВРТЕЖИ во минута Мотори; NEMA База на Вградениот Мотор; Висока Ефикасност Затворени Нерѓосувачки Челик Impeller; Испуштање Ротира во 90 Постепено; Максимален Работен Притисок 150 PSI; Максимална Температура Од 180 F; (4) Пред Мозоци Приклучок, кој се Наоѓа На 90 Покрај; ЗАБЕЛЕШКА : Димензии се во инчи и има толеранција од +/- 1/4".ЗАБЕЛЕШКА : Електричното снабдување за СИТЕ мотори мора да бидат во рамките +/-10% на nameplate напон оценка (на пр : 230 V +/-10%= 207 да 253).

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

Складирање Кутија, Преносни Складирање Торба, Маски Организаторот за Рециклираат, Прашина Маска за Складирање

【Безбедност Материјали】 : Направени од храна одделение и еколошки материјали, складирање кутија е без�

DEN 215.76