• Новак
Претходно вртежен момент Возачот Прецизни вртежен момент Шрафцигер Прилагодливи Навој сврзувачки елементи Заострување на работното парче Возачот 0.5-3Nm Хексадеци?

Претходно вртежен момент Возачот Прецизни вртежен момент Шрафцигер Прилагодливи Навој сврзувачки елементи Заострување

DEN 2392.56

Достапност
Достапно за нарачка

Ние ќе ви испратиме е-подарок карта за куповната цена на вашиот опфатени производ.Во некои случаи, ние ќе го замени или поправи тоа.Точен Број : Ова префабрикувани шрафцигер има јасни и точни функционирам знаци и скала тркала.Се задоволат Потребите На : шрафцигер поставува имаат крст и рамна сечилото шрафцигер да ги исполни барањата на различни компоненти.Широк Спектар на Апликации : Ова вртежен момент возачот е погодна за нарезници прецизни инструменти со висока прецизност барања, па може да се користи да се соберат и поправка индустриски делови.Разумен Дизајн : може да се претходно наместени бројот на вртежи пред операцијата, и шрафцигер автоматски ќе се ослободите кога работата ќе достигне претходно број.Не се лизга Рачка : Ова шрафцигер има не се лизга се справи, што го прави полесно да се работи.Спецификација : Модел : RTD-3 Опсег : 0.5-3 Nm Поделба : 0.05 Nm Точност : ±5% Вкупна Должина : 18.8 cm/7.4 во Тежина : Околу. 504g/17.8 оз Пакет листа : 1 * Прилагодливи вртежен момент Шрафцигер 2 * Завртка Битови Забелешка : 1. Поради разликата помеѓу екраните и светлосни ефекти на слики може да не ги одразуваат фактичката боја на објектот. 2. Ве молиме овозможи мало мерење на грешка поради прирачник за мерење.

Спецификацијата

Model:
RTD-3
Range:
0.5-3Nm
Division:
0.05Nm
Accuracy:
±5%
Total Length:
18.8cm/7.4in
Weight:
Approx. 504g/17.8oz 
Package list:
1 * Adjustable Torque Screwdriver :
2 * Screw Bits :
Note:
 
1. Due to the difference between display screens and light effects, the pictures may not reflect the actual color of the item. :
2. Please allow slight measuring error due to manual measurement.  :

Со стоката дадена додека купуваат