• Новак
Линколн Електрични K3428-4 ВИКИНГ 3350 Авто Затемнување Заварување Шлем со 4C Леќа Технологија, Steampunk

Линколн Електрични K3428-4 ВИКИНГ 3350 Авто Затемнување Заварување Шлем со 4C Леќа Технологија, Steampunk

DEN 8253.36

Достапност
Достапно за нарачка

5 Квадратни Инчи) Преклопни Брзина : 1/25,000 Sec.На 3350 серија карактеристики екстра-големи 12.Спецификации : Оптички Јасност : 1/1/1/1 Сенка Опсег : 5-13 Гледање Област : 3. 3 годишна ГАРАНЦИЈА – Доаѓа со кавга слободен 3 годишна гаранција од вашиот датум на купување за да се заштити вашата инвестиција.Ова ја подобрува вашата контрола и се зголемува заварување квалитет, додека намалување на замор на очите.4-та генерација на ВИКИНГ 3350 Серија заварување шлемови е тука и е достапен во повеќе од 15 различни стилови за да се обезбеди професионална изведба и жалба што се издвојува од толпата.СУПЕРИОРНА УДОБНОСТ - еден-на-еден вид X6 Покривки контури на организаторот е главата да се еднакво дистрибуирате тежина во шест клучни контакт точки.Ја ЗГОЛЕМУВА ПРОДУКТИВНОСТА - Иновативни низок профил надворешни мелење копче ви овозможува брзо да се префрлате помеѓу заварување и мелење режими, без да се отстрани шлем или вашиот ракавици.3, EN379 Гаранција : 3 Години Што се Вклучени : Доаѓа со шлем торба, bandana, 5 надвор поклопецот на леќите, 2 внатре поклопецот на леќите и налепница лист.Дополнително, сите ВИКИНГ заварување шлемови имаат 1/1/1/1 оптички јасност оценка која покажа отсуство на заеднички леќа слабости како што се blurriness и нарушување исто време да обезбедуваат во согласност светлината и перформанси во еден агол.Еден од еден вид X6 Покривки контури на главата да се воспостави 6 контакт точки кои се дистрибуираат на телесната тежина, се елиминира притисок и да се обезбеди лична одговара за максимална удобност.Ова ја подобрува рамнотежата, и да ги елиминира притисок поени и дава персонализирани одговара за максимална удобност.На Линколн Електрични Викинг 3350 автоматско затемнување заварување шлем (генерација 4) е крајната комбинација на удобност, продуктивноста и оптика.25 Контроли : Сенка, Чувствителност & Доцнење Начини : Заварување, Сечење, Дробење TIG Amp Оценка : 2 Засилувачи Извор на Енергија : CR 2450 Батеријата + Соларни ќелии Тешко Шапка Компатибилен : Да Измамник Леќа Компатибилен : Да Стандарди : ANSI Z87.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат