• Новак
AMT 368C-98 .75 х .5 Нерѓосувачки Челик Директно Центрифугални Пумпи, Viton Печат, 1/2hp 3 Фаза Мотор

AMT 368C-98 .75 х .5 Нерѓосувачки Челик Директно Центрифугални Пумпи, Viton Печат, 1/2hp 3 Фаза Мотор

DEN 13122.00

Достапност
Достапно за нарачка

Дизајниран за постојан должност низок притисок ОЕМ, Индустриски/Комерцијални Авто-Чистење Impeller.Пумпи се блиску заедно да TEFC мотори; Пумпи НЕ само-priming Празнење Ротира во 90 Степен на Зумот.AMT 368 C-98 3/4" x 1/2" од не ' Рѓосувачки Челик Директно Центрифугални Пумпи, Viton Печат, 1/2 HP TEFC, 3 Фаза, 230/460 VAC/60 Hz, 3/2 Полно Оптоварување Засилувачи, 56 J Рамка Мотор.AMT Материи Ракување Крајот Вшмукување Центрифугални Пумпи се дизајнирани за континуирано-должност низок притисок ОЕМ, индустриски/Комерцијални и општи услужни апликации вклучувајќи циркулација на крвта, хемиска обработка, течни трансфер, валкана вода и ладење.Овие трајни и компактен Пумпа се достапни во различни изградба и печат материјали за да ги задоволат вашите спецификација.Се повлече-од-задните дизајн за лесно услуга без нарушување било цевки.Авто-чистење, Полу-Отворени, од не 'Рѓосувачки Челик impeller спречува затнување и се справува со отпад од 1/8" дијаметар.Пумпа се блиску заедно да се Целосно Ограден Фан Ладење (TEFC) мотори.Пумпата не се само-priming и бараат поплавени вшмукување.Нерѓосувачки Челик Изградба; Viton Механички Печат и O-ring, во Зависност од Моделот; Факултативна Силициум Карбид Механички Заптивки се на Располагање, од не 'Рѓосувачки Челик Моторни Вратило и Хардвер; NEMA База на Вградениот Мотор; Авто-чистење Impeller; Испуштање Ротира во 90 Постепено; Максималниот Проток 90 GPM; Максимална Глава 65 Ft; Максимален Работен Притисок 75 PSI; Максимална Температура Од 200 С; Пред се Исцеди Приклучок; ЗАБЕЛЕШКА : Димензии се во инчи и има толеранција од +/- 1/4".ЗАБЕЛЕШКА : Електричното снабдување за СИТЕ мотори мора да бидат во рамките +/-10% на nameplate напон оценка (на пр : 230 V +/-10%= 207 да 253).

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат