• Новак
Дуна-Glo TT360DG 40,000 ЛП 360° Резервоарот Грејач Врвот

Дуна-Glo TT360DG 40,000 ЛП 360° Резервоарот Грејач Врвот

DEN 4683.84

Достапност
Достапно за нарачка

Hi-ефикасност Челик Топлина Рефлектор.'Рѓа Доказ Хром Emitter Гарда.Загрева до 1000 квадратни Метри. 30,000 - 40,000 BTUs.Променлива BTUs.Дуна-Glo 40,000 BTU 360 степени Резервоарот Врвот Грејач е совршен преносни решение за соодветно вентилирани внатрешна/надворешна изградба употреба.На 360° режач и нерѓосувачки челик топлина reflectors обезбеди ефикасна топлина во сите правци, додека покривање на 1,000 квадратни метри.Тоа е equipt со 3 топлина прилагодувања за идеална удобност контрола, а рѓа-доказ хром стража, безбедност shut-off вентил,и АДС-уверение совет switch за да се обезбеди безбедно функционирање.Грејач има компактен дизајн и лесно може да се состави за својата погодност.(Пропан Не се Вклучени) Променлива BTUs Hi-ефикасност Нерѓосувачки Челик Топлина Reflectors Рѓа Доказ Хром Guard Совет Над безбедносен Прекинувач Натпревар Светлина Палење Безбедност Shut-off Вентил Брзо се Поврзете P. O. L Резервоар Врска 30,000 - 40,000 BTUs Загрева до 1000 квадратни Метри Променлива BTUs Hi-ефикасност Челик Топлина Рефлектор Рѓа Доказ Хром Emitter Гарда.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат