• Новак
Сублимација Спреј за Памучни Маици и Мешавини и Сите Ткаенини. Вклучувајќи Ги И Полиестер, Картон, Платно, Tote Ba. Постигнат Посветла и Повеќе Живописни Бои. Нема Меша?

Сублимација Спреј за Памучни Маици и Мешавини и Сите Ткаенини. Вклучувајќи Ги И Полиестер, Картон, Платно,

DEN 359.28

Достапност
Достапно за нарачка

Сублимација Слој Спреј : Waterbased, не-токсични формула-Polycrylic СЛОБОДНИ, еколошки.Мулти-цел:Работи на сите ткаенини, вклучувајќи 100% Памук, маици, дуксери, исто така, tote торба, подарок кутии за лого, крпи, дрво и Платно и сл.За брзо Време на Сушење : Нашата сублимација слој спреј суши надвор многу брзо.Само притиснете го да се исуши и потоа да го сублимира!.Лесен За Употреба,-нема мешање на потребните, Спреј тоа директно на ткаенина.Добро Корисничко Искуство:Сублимација слој спреј дава прекрасен сјај и мека на допир, овозможувајќи пријатен тактилни искуство.Помага да се спротивстави на триење, гребнатини и дамки од мастило.Она што е Сублимација Слој?Сублимација слој е јасно слој да се конвертира буквално секој топлина и притисок толерантни материјал во sublimatable супстрат.Сублимација слој е дизајниран за дигитално печатење, тоа може да се направи colorfastness, пренос работи добро, моделот деликатна и долгогодишен не исчезнат.Сублимација слој може да се користи за памучна ткаенина, картон, итн..Ви овозможува да понуди различни сублимација производи.Работи на сите ткаенини, вклучувајќи 100% памук, маици, суичери премногу, tote торба, крпи, платно и др.Брзина-Нашите сублимација слој суши многу брзо.Ви овозможува да почнете да sublimating во минути.СИТЕ-ВО-ЕДНО ФОРМУЛА-Нашите високо-квалитетни сублимација слој спреј е подготвен да се користи во еден чекор, не треба да се меша со други течности.Заштита : Обложување помага да се спротивстави на гребнатинки, гребнатини, scuffs и дамки од мастило.Перформанси : сублимација слој нуди прекрасни сјајни сјај, слој, исто така, е мека на допир, им нуди пријатен тактилни искуство.Спецификација : Спецификација : 100ml Package се вклучени : 1*фиксна спреј.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат