• Новак
Сува Четкање Тело Четка во Собата за Целулитот & Лимфна Дренажа и Exfoliating Сува Кожа -- Премија Од Природни Свиња Наежвам Тело Четка во Собата

Сува Четкање Тело Четка во Собата за Целулитот & Лимфна Дренажа и Exfoliating Сува Кожа -- Премија Од

DEN 478.80

Достапност
Достапно за нарачка

Осигурајте се да се измијат мртвите клетки на кожата и нечистотии.Како да се Исуши, Четка : Почеток на сува кожа пред капење.Тоа исто така го намалува целулитот и го стимулира вашиот нервен систем. ✅ ПОДМЛАДУВАЊЕ на ВАШАТА КОЖА - сува четкање unclogs порите, го ослободува токсини и нечистотии, се намалува стрии, и го регулира тонот на кожата и јасност.ЛИМФНИОТ СИСТЕМ за ПОДДРШКА : Тоа помага во подобрување на васкуларна циркулацијата на крвта и лимфниот систем за дренажа.ЦЕЛУЛИТОТ НАМАЛУВАЊЕ : Зголемување на циркулацијата на кожата и ја намалува појавата на целулитот.BRIGHTENS И ЗАТЕГНУВА КОЖАТА : Exfoliating вашата кожа ќе се донесе нејзиниот природен сјај назад и четкање ќе имаат масажа ефект.Замена на четка секои 6 месеци, како на влакната на крајот ќе се истроши.Потоа следат во чекор со масна крем за да го негуваат кожата како и кокосово масло.Работа во нежни кружни, нагорни движења, тогаш веќе, неспокојот потези.Секогаш започне во глуждовите во нагоре движења кон срцето како лимфна течност токови низ телото кон срцето.✅ DETOXIFY - сува четкање помага да се detoxify со зголемување на циркулацијата на крвта и промовирање на лимфни токови/ дренажа. ✅ МОНТАЖНИ ДОЛГА РАЧКА - го прави лесно да се стигне до секој дел од вашето тело или со природните свиња влакната или целулитот massager страна. **Внимание** лицето четка може да биде малку груба за чувствителна кожа тип.Твојот грб е само исклучок на претходната власт; четка од вратот надолу кон долниот дел на грбот. ✅ПРЕМИУМ ПРИРОДЕН МАТЕРИЈАЛ - рачката е изработена од мазна полиран дрво и влакната се направени од најдобрите одделение 100% природни влакна, undeformable и влажност отпорни карактеристики и многу нежна за кожата.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

Тема Поправка Insert, Нишка Insert, Вибрации Отпор за Автомобилската Индустрија Железнички Возила Индустрија(Внатрешно

Голем контакт област, тоа може да носи силна тензија.Лесен и удобен да го инсталирате, брзо и едноставно.

DEN 203.76