• Новак
Mettler XPE6001S XPE-S Прецизност Рамнотежа

Mettler XPE6001S XPE-S Прецизност Рамнотежа

DEN 1344.00

Достапност
Достапно за нарачка

Единици : КГ, G. Капацитет : 6.1 kg x 0.1 g.Пан Големина : 7.5 x 8.8 во.Напојување : AC Адаптер.На Mettler Толедо XPR6001 S има капацитет од 6.1 килограми и читливост од 0,1 грам.На Mettler Толедо XPR-S (мала платформа) прецизност салда инкорпорираат најновите достигнувања во мерење технологија од Mettler Толедо .На XPR-S вклучува XPR монтажни екранот со иновативни Status Light боја на лентата за да се покаже биланс на состојба.Зелената значи дека состојбата е подготвен да тежат додека жолта покажува предупредување дека во услови на помалку од оптимално и црвеното покажува дека има грешка и дека состојбата не е подготвен да тежат.Исто така, сите XPR-S салда се вклучат голем колор екран на допир што го прави прикажување на резултатите и мени за навигација бриз.На овој приказ, исто така, визуелно води корисникот за да правилно израмнување на балансот со чекор по чекор инструкции како да се што нозете да ви се манипулира и во кои насоки.Сите XPR салда, исто така, се приклучи Mettler Толедо 's Pro Fact целосно автоматски внатрешни калибрација и температура прилагодување технологија.На 5 и 10 milligram салда функција на иновативни Smart Pan со минимизирање на ефектите на воздухот нарушување на тежат клетки, испораката на зголемена брзина и повторливост без тежок draftshield.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат