• Новак
Електрична Жица Коло Тестер, Хром Receptacle Тестер 6.5 см Метал Пластика 68cm

Електрична Жица Коло Тестер, Хром Receptacle Тестер 6.5 см Метал Пластика 68cm

DEN 218.16

Достапност
Достапно за нарачка

Светлината во справи со зрачи кога коло конекцијата е завршена.На челична сонда лесно pierces жица изолација за да се провери circuitry.Тест голем број на кола кои се движат од 6 V да 24 V.Дршката е направен од КАКО пластика и закорави & калено јаглероден челик истрагата е позлатен.Мала тежина дизајн и супер погодно да се донесе со.Опис : Оваа сонда пенкало е договор за проверка кола, осигурувачи, прекинувачи и инсталации за автомобили, приколки, бродови, мотоцикли и други низок напон системи.Поврзете алигатор менгеме на земјата, а потоа ги преземе истрагата да тест коло.Ако индикаторот светло е вклучено, има електрична енергија.Одличен квалитет и супер погодно да се донесе со.Не пропуштајте ја!Карактеристики : мала тежина дизајн и супер погодно да се донесе со.Дршката е направен од КАКО пластика и закорави & калено јаглероден челик истрагата е хром позлатен.Остриот челик сонда лесно pierces жица изолација за да се провери circuitry.Светлината во справи со зрачи кога коло конекцијата е завршена.Тест голем број на кола кои се движат од 6 V да 24 V.Спецификација : Материјал : КАКО пластика, Јаглероден челик се Справи со Боја : Жолта Пенкало Должина : 19cm / 7.5 инчен Должина на Сонда : 6.5 см / 2.6 инчен Линија Должина : 68cm / 26.8 инчен Пакет Тежина : 64g Количина : 1pc Напон Спектар : 6 V-24 V Пакет се вклучени : 1 x Електрична Жица Коло Тестер Забелешка : 1. Ве молиме овозможи 1-3cm грешка поради прирачник за мерење.Ви благодариме за вашето разбирање. 2. Набљудувачите не се калибрира истата точка боја се прикажани во фотографии може да се покажуваат малку различен од вистинскиот објект.Ве молиме да земете во реалниот како стандард.

Спецификацијата

Material:
AS plastic, Carbon steel
Handle Color:
Yellow
Pen Length:
19cm / 7.5inch
Probe Length:
6.5cm / 2.6inch
Line Length:
68cm / 26.8inch
Package Weight:
64g
Quantity:
1pc
Voltage Range:
6V-24V
Package included:
1 x Electrical Wire Circuit Tester :
Note:
1. Please allow 1-3cm error due to manual measurement. Thanks for your understanding. :
2. Monitors are not calibrated same, item color displayed in photos may be showing slightly different from the real object. Please take the real one as standard. :

Со стоката дадена додека купуваат

Батеријата Складирање Кутија, Храна Одделение PP Накит Контејнер за Складирање на Електронски Компоненти Батерии,

Помогне да ги организирате вашите предмети и да се задржи десктоп чисти, практични за употреба, мала теж

DEN 2023.20

Јас бев Социјално Дистанцирање Пред тоа беше Кул Нерѓосувачки Челик Нокти Педикир Чешлање Убавина Нега на Патување

ЧЕШЛАЊЕ НА движење : идеален подарок за убавина добрите и аматери слично!Пакет за вашата убавина tools да с

DEN 239.76