• Новак
Pevor 10 Парчиња 3ml Стоматолошки на Гингивата Бариера за Заштита Гел за Џвакање Заштитник Гел за Белење на Заби Колекции(САД Склад,Од 3-7 Ден Delivered)

Pevor 10 Парчиња 3ml Стоматолошки на Гингивата Бариера за Заштита Гел за Џвакање Заштитник Гел за Белење на

DEN 1982.40

Достапност
Достапно за нарачка

【 Effictive】Заболување Заштитник Гел ги штити непцата и меките ткива во текот на белење на забите.За ефикасно да се заштити непцата и намалување на забите чувствителност. 【 Удобно да се Користи 】Силикони чувство, тоа е мека и нежна.Ќе се чувствувате свежи и свежо додека го користите.Уживајте во белење на заби удобно. 【Погоден】 на Гингивата бариера за заштита на гел е погодна за d-e-ntal клиника, салон за убавина, стоматологија и за домашна употреба. 【Пакет 】10 Компјутери на Гингивата Заштита Гел.Тип : Гингивата Заштита Гел .Volum : 3ml. 【Заштитете го Вашиот Shinning Насмевка】Pevor се Фокусира на негување на оралното здравје и белење на заби за многу години.Вашата блескава насмевка секогаш се наша цел.Како да го користите : 1. Чисти Усната на прв поглед, го стави на стоматолошки образ ремените.2. Земете капа , Донесе криви игла совети, го тоа и стискаш, ставете гелот на површината на заболување се додека не ги покрива и штити гингивата и(тоа е околу 2-4mm дебелина и 3-6mm ширина)3. Употреба LED лекување осветлување околу 30-40 секунди до тоа да стане solid4. Започнете белење process5. Отстранување на лекување заболување заштитник гел по белење process Note : Непцата бариера се користи за Заштита на непца во текот на белење на заби третман, може да се зацврстуваат во околу 2 секунди.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат