• Новак
Виски-Brite 05455 се Намали и полски Unitized Тркала, 4 x 1/4 x 1/4 7А MED, 4 Дијаметар, Абразивни Ронки, 12100 ВРТЕЖИ во минута (Пакување од 20)

Виски-Brite 05455 се Намали и полски Unitized Тркала, 4 x 1/4 x 1/4 7А MED, 4 Дијаметар, Абразивни Ронки, 12100

DEN 7928.16

Достапност
Достапно за нарачка

Издржливи, агресивни Тркала за тешки меша, доработка, и deburring на потешко метали како нерѓосувачки челик, јаглероден челик, висока легури на Никел.Висока концентрација на абразивни минерални е брзо сечење и Постојано произведува светла заврши во текот на животот на Воланот.Флексибилни, не-плетени изградба обезбедува контролирана абразивни акција која што помага да се спречи undercutting или gouging.Цврсто слоевит, unitized изградба можат да работат во насока на стрелките на часовникот или спротивно од стрелките на часовникот насоки.Виски-Brite материјал отпорен на вчитување и ја носи во униформа го оценувате да се обезбеди континуиран сечење акција.Виски Brite се намали и полски unitized воланот е цврсто слоевит, трајни, unitized тркала достапни во медиум тешко густина.Воланот работи и за агресивни deburring, спојувањето, а по завршувањето на потешко метали и за апликации каде преносливост е потребно.Нашите тркала, обезбедува одлична појдовна точка за работни места кои бараат достапноста на мали дијаметри и тесен ширини.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

Јас бев Социјално Дистанцирање Пред тоа беше Кул Нерѓосувачки Челик Нокти Педикир Чешлање Убавина Нега на Патување

ЧЕШЛАЊЕ НА движење : идеален подарок за убавина добрите и аматери слично!Пакет за вашата убавина tools да с

DEN 239.76