• Новак
Maxima Трки Масла 80-82916-2PK ТОЧКА 5.1 Течност 16 оз Шише, 2-Пакет

Maxima Трки Масла 80-82916-2PK ТОЧКА 5.1 Течност 16 оз Шише, 2-Пакет

DEN 1318.80

Достапност
Достапно за нарачка

Високи перформанси сопирачките и спојката течност наменета за подмачкување и заштита на критична сопирачки систем componentry додека обезбедување на сигурен запирање на моќ.Анти-пареа заклучување формулација одржува реакција и перформанси ќе се бори против двете вода контаминација и испарување.Напредни хемија, отпорен на корозија, оксидација и е компатибилен со СДР, EPDM и природни rubbers.Надминува барањата од НАС FMVSS 116 ТОЧКА 5.1, ТОЧКА 3 & ТОЧКА 4, SAE J1703, SAE J1704 и ISO 4925 (Часови 3, 4 и 5.1), се меша со други ТОЧКА 3, ТОЧКА 4 И ТОЧКА 5.1 Кочница Течности.Одлична врела поени : Сува Вриење Точка 516°F (269°C), Влажни Вриење Точка 369°F (187°C).Високи перформанси сопирачките и спојката течност наменета за подмачкување и заштита на критична сопирачки систем componentry додека обезбедување на сигурен запирање на моќ.Анти-пареа заклучување формулација одржува реакција и перформанси ќе се бори против двете вода контаминација и испарување.Напредни хемија, отпорен на корозија, оксидација и е компатибилен со СДР, EPDM и природни rubbers.Надминува барањата од НАС FMVSS 116 ТОЧКА 5.1, ТОЧКА 3 & ТОЧКА 4, SAE J1703, SAE J1704 и ISO 4925 (Часови 3, 4 и 5.1), се меша со други ТОЧКА 3, ТОЧКА 4 И ТОЧКА 5.1 Кочница Течности.Одлична врела поени : Сува Вриење Точка 516°F (269°C), Влажни Вриење Точка 369°F (187°C).

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат