• Новак
Поларис Цврсти СР-Серија 10 Комбо LED Светло

Поларис Цврсти СР-Серија 10 Комбо LED Светло

DEN 6719.76

Достапност
Достапно за нарачка

Сите Цврсти® за сексуално и репродуктивно-Серија светлина барови се вклучат обичај моделирани синтетички полимер запечатување заптивка да се спречи вода и прашина упад.Комбо LED светло бар да морски одделение стандарди, така што стои до елементите и сè друго ќе се судрите по должината на патеката.Обезбедува моќни, светла 7,920 лумен излез. (583 метри) одредување на патека.На 2883123 комбо LED светло, фрла светлина на пократко растојание од место Поларис RZR светлина, но дава два пати областа покриеност.На трајни поликарбонат отпорен на гребење леќа withstands влијанија од патеката остатоци и никогаш жолта.Длабочина, елегантни низок профил дизајн на ова е совршен за апликации каде што треба навистина моќни надолу-патека на светлината, но просторот е тесна.Ригидните® за сексуално и репродуктивно-Серија во 10.Сите монтажа хардвер е 316 морски-одделение од нерѓосувачки челик дека изгледа одлично и се противи ' рѓа.Потоа надворешноста е обложена со висок квалитет на УВ-отпорни на прав грб заврши.Мерење само 12-5/16 во.Комбо LED Светло Бар комбинира со патентирана хибрид поплава и на самото место оптика да се фрли 7,920 lumens што се однесува до 1912 година ft.Електроника вклучуваат над/под напон за заштита и висока SAE 3575 шок/вибрации заштита.L x 1-5/16 H x 3 во.Види опис на производот подолу за возило fitment или да се провери fitment за вашите специфични возило, ве молиме контактирајте со нас, и испратете ни го вашиот ВИН дека може да се најде на вашето возило или вашиот осигурување картичка.Интегрирани Термичка Управување со текот на големината на топлина мијалник држи Led диоди и моќ електроника кул и се протега на LED живот до 50.На ГОР дише мембрана притисок воедначување на пропустливи одржува заптивка интегритет со ослободување на притисокот и дозволувајќи им на воздухот во и надвор, додека одржување на влага и прашина надвор.Цврсти® гради СР-Серија во 10.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат