• Новак
KEJSTED моторното Масло Притисок Сензор Испраќачот Switch 5149062AA Компатибилен со Chrysler 200 Aspen Pacifica Jeep Grand Cherokee Dodge Магнум Avenger Рам 1500 2500 3500 05149062AA 5149064AA 5149062AB

KEJSTED моторното Масло Притисок Сензор Испраќачот Switch 5149062AA Компатибилен со Chrysler 200 Aspen Pacifica

DEN 407.76

Достапност
Достапно за нарачка

Ве молиме проверете видео на youtube ако имате инсталација проблем.6 L, 2011-2014 Предизвикувач 6.Предмет : моторното Масло Притисок Сензор Испраќачот Switch За Chrysler Dodge Џип Ram меморија 05149062 AA Пакетот вклучува : 1 x 5149062 AA Притисок на Маслото Сензор Switch Pin Брои : 3-игли Производителот Дел Број : 05149062 AA, 5149062 AA, 05149064 AA, 5149064 AA Осветленост Дел Број : 56044777 AA, 56028807 AA, 56028807 AB, 5149062 AB, 56044777 AA, 68060337 AA, 68142899 AA, 7 B0919081 B, 7 B0919081 C Друг Дел Број : 56028807 AC, 5080472 AA, 5093908 AA, 1 S10853, 1 S7937, PS317, PS418, PS401, 1 S6755, PS471, PS-317, OPS200, PS598, PS701 Повеќе Компатибилен со : (Внесете "Ctrl+F" да се најде Модел) Fitment Возила : 2013-2014 За Chrysler 200 2005-2016 За Chrysler 300 2007-2008 За Chrysler Aspen 2008-2009 За Chrysler Pacifica 1998-2008 За Chrysler Sebring 2008-2015 За Chrysler Градот & Земјата 2013-2014 За Dodge Сите Модели 2011-2014 За Dodge Avenger 2009-2010 Година За Dodge Калибар 2008-2015 За Dodge Гранд Караван 3.0 L L 2000-2004 За Jeep Grand Cherokee 2. Функција : моторното масло притисок сензор прекинувачот е направен од висок квалитет на метал и colorfast, стабилни перформанси и Без масло истекување.6 L 2009-2014 За Dodge Challenger 5.4 L, 2002-2016 Durango 3.7 L L 2002-2004 За Џип Слобода/Cherokee 2.4 L 2005-2008 Година За Dodge Магнум 2011-2016 За Dodge Joureny 2006-2013 За Dodge Полначот 2004-2010 За Dodge Рам 1500 1999-2010 За Dodge Ram Меморија 2500 1999-2004 За Dodge Ram Меморија 3500 2008-2009 За Dodge Ram Меморија 4500 2008-2009 За Dodge Ram Меморија 5500 1999-2001 За Jeep Cherokee 2.0 L L 2006-2010 За Џип Командант 2011-2016 За Рам 1500 2500 3500.3 L 2008-2010 За Dodge Viper 8.Компатибилен Со : Притисок на Маслото Сензор 5149062 AA одговара за 2013-2014 200, 2005-2016 300, 2007-2008 Aspen, 2008-2015 Градот & Земјата, 2011-2014 Avenger, 2008-2015 Гранд Караван 3.9 L L 2003-2006 За Dodge Viper 8.7 L L 2002-2006 За Џип Слобода 2.Заменете OE Дел Број : 05149062 AA, 5149062 AA, 05149064 AA, 5149064 AA, 1 S10853, 1 S7937, PS317, 56044777 AA, 56028807 AA, 56028807 AB, 5149062 AB, 56044777 AA, 68060337 AA, 68142899 AA, 7 B0919081 B, 7 B0919081 C, 56028807 AC, 5080472 AA, 5093908 AA, PS418, PS401, 1 S6755, PS471, K68142899 AA, 0514 9064 АА, N68142899 AA, K68142899 AA, 848399036824, PS-317, OPS200, GEGT7610-395, PS598, PS701.5 L 1999-2002 За Jeep Wrangler 2.На масло, притисок се префрлите на сензорот покажува ако пумпа за масло и подмачкување систем се работи правилно, детектира, ако пумпа или олеснување вентили се заглавени отворен, сетила ако нема доволно масло, прецизно мерење на притисок на маслото вредност за да го исклучите низок притисок на маслото е предупреден за заштита на моторот.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат